فعالیت JCCP ژاپن در صنعت نفت ایران از سرگرفته شد | اتاق خبر
کد خبر: 346721
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1395 - 16:57
فعالیت‌های شرکت JCCP ژاپن پس از ۶ سال توقف بار دیگر در صنعت پالایش نفت ایران از سرگرفته شد.

اتاق خبر: پس از تمدید قراردادهای فروش و صادرات نفت خام ایران به پالایشگاه‌های ژاپنی برای سال ۲۰۱۶ میلادی، فعالیت‌های شرکت JCCP ژاپن هم پس از ۶ سال توقف بار دیگر در صنعت پالایش نفت ایران از سرگرفته شد.

«تسويوشي ناکايي» مديرعامل شركت ژاپني  jccp در حاشیه برگزاری یک دوره آموزشی برای کارکنان پالایشگاه‌های نفت ایران، گفت: شركت JCCP ژاپن اميدوار است با برگزاري مجدد دوره‌هاي آموزشي در صنعت پالايش نفت و ديگر مسائل مورد نياز صنعت نفت با شركت‌هاي نفتي ايران همکاري کند.

تسويوشي ناکايي مديرعامل شركت jccp ژاپن همچنین هفته گذشته در گفتگو با معاون امور بین‌الملل وزارت نفت ایران مذاکراتی به منظور توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه آموزش‌های مورد نیاز صنعت نفت، مدیریت منابع انسانی، بازاریابی و توزیع نفت خام، فرآورده نفتی و فاینانس انجام داده بود.

این شرکت ژاپنی تاکنون بیش از ١٤٠٠ ایرانی را آموزش داده و این نخستین مشارکت آموزشی این شرکت ژاپنی با صنعت نفت ایران از سال ۱۳۸۹ تاکنون بوده است.

در همین حال سعید محجوبی مديرهماهنگي و نظارت بر توليد شركت پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي اردیبهشت ماه سال جاری، اعلام کرده بود: ایران و یک شرکت ژاپنی با هدف کاهش تولید نفت کوره در پالایشگاه‌های نفت آبادان و تهران تفاهم نامه مشترک همکاری امضا کردند.

به گفته این مقام مسئول این قرارداد با هدف مطالعات مقدماتي پروژه كاهش نفت كوره در پالايشگاه تهران و پروژه كاهش مصرف انرژي در پالايشگاه نفت آبادان به امضاء طرف ايراني و ژاپني رسيده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید