پروژه‌های نیمه تمام را به تعاونی‌ها بسپارید | اتاق خبر
کد خبر: 349983
تاریخ انتشار: 21 خرداد 1395 - 15:19
معاون وزیر تعاون با بیان اینکه اتكای تعاونی‌ها به تسهیلات بانكی در مقایسه با بخش خصوصی كمتر است، واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به تعاونی‌ها را خواستار شد.

به گزارش اتاق خبر، سیدحمید کلانتری اظهار کرد: صندوق توسعه ملی در سیاست‌های امسال خود پیش‌بینی کرده که 20 درصد منابع خود را به صورت ریالی در اختیار بخش‌های خصوصی و تعاونی قرار بدهد که امیدواریم عدالت در نحوه توزیع آن رعایت شود.

وی با بیان اینکه سال 1395 سال خیزش جدی در بخش اشتغال کشور است، تصریح کرد: اگر صندوق توسعه ملی 10 هزار میلیارد ریال از منابع و وجود اداره شده خود را در اختیار بخش تعاون قرار بدهد می‌توانیم با افزایش سه برابری آن دست کم 100 هزار شغل در کشور ایجاد کنیم.

به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مسئولیت ایجاد شغل با وزارت تعاون نیست و این وزارتخانه بیشتر نقش هدایتگری، سیاستگذاری و پشتیبانی از اشتغال را دنبال می‌کند.

کلانتری یکی از مهترین کارکردهای بخش تعاون را ایجاد ظرفیتهای شغلی دانست و ادامه داد: در حال حاضر میانگین قیمت تمام شده شغل در تعاونی‌ها بین 50 تا 60 میلیون تومان است در حالی که متوسط هزینه ایجاد یک شغل در کشور بین 150 تا 200 میلیون تومان است.

وی  تشکیل تعاونی‌های تامین نیاز را از جمله برنامه‌های وزارت تعاون در سال جاری برشمرد و گفت: با تشکیل این تعاونی‌ها امکان تامین مواد اولیه و حذف واسطه‌ها در جریان فروش محصولات تولیدی تعاونی‌ تسهیل می‌شود.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به تعاونی‌ها را خواستار شد و تاکید کرد: در حال حاضر پروژه‌های نیمه تمام بسیاری در سطح کشور وجود دارد که دولت آمادگی خود را برای واگذاری این پروژه‌ها به بخش تعاون اعلام کرده است از این رو انتظار می‌رود با توجه به آسیب پذیری کمتری که در تعاونی‌ها وجود دارد در اولویت واگذاری ها قرار بگیرند.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید