میدان فرزاد B منتظر مدل مالی هندی‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 356131
تاریخ انتشار: 11 تیر 1395 - 15:56
مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به این‌که تصمیم نهایی در مورد میدان فرزاد B را شرکت ملی نفت می‌گیرد، می‌گوید شرکت هندی پیمانکار تنها تا سپتامبر فرصت ارائه‌ی مدل‌های تجاری خود را در مورد این میدان دارد.

به گزارش اتاق خبر، علی‌اکبر شعبانپور در مورد آخرین وضعیت توسعه میدان گازی فرزاد B توسط یک شرکت نفتی هندی گفت: هندی‌ها باید مدل مالی خود را در این زمینه ارائه دهند.

وی با رد هرگونه اختلاف مالی در زمینه‌ی توسعه این میدان خاطر نشان کرد: طبق قرارداد قبلی که با هندی‌ها در مورد فرزاد B داشتیم مدل مالی متفاوت بود و در آن زمان با شرایطی که قیمت نفت بالا بود، تجاری بودن این پروژه مورد بررسی قرار گرفته بود.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس ادامه داد: اما با پایین‌ آمدن قیمت نفت باید بار دیگر مساله‌ی تجاری بودن توسعه این میدان از سوی هندی‌ها بررسی شده و مدل مالی آن ارائه شود تا در نهایت مساله تجاری بودن انجام پروژه به تایید وزارت نفت برسد.

به گفته شعبانپور، هند تا سپتامبر سال جاری یعنی اواخر شهریورماه و اوایل مهرماه فرصت دارد مدل مالی خود را به وزارت نفت ارائه دهد و در غیر این صورت تصمیم‌گیری در مورد ادامه یافتن این قرارداد بسته به نظر وزارت نفت خواهد بود.

وی همچنین درباره‌ی قطعاتی که برای توسعه پارس جنوبی پیش از تحریم‌ها خریداری شده، اما به ایران وارد نشده بود، اظهار کرد: بخشی از این تجهیزات وارد کشور شده و بخش دیگر نیز در حال ورود است.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس ادامه داد: این تجهیزات در برخی از طرح‌های معتبر قابل استفاده است و بخشی دیگر نیز از تجهیزات به طرح‌های دیگر اختصاص داده خواهد شد.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید