خریداری ۳۲۶ هزار تن گندم از کشاورزان گنبدکاووس | اتاق خبر
کد خبر: 357859
تاریخ انتشار: 19 تیر 1395 - 02:49
مدیر جهادکشاورزی شهرستان گنبدکاووس گفت: تاکنون ۳۲۶ هزار تن گندم از کشاورزان گندم‌کار شهرستان گنبدکاووس خریداری شده است.

به گزارش اتاق خبر، غلامعلی نورا اظهار داشت: برداشت گندم از سطح شهرستان گنبد بیشتر از پیش‌بینی ما در این زمینه بوده و تاکنون 326 هزار تن گندم از کشاورزان این شهرستان خریداری شده است.

وی افزود: تاکنون در سال جاری 7هزار تن گندم بذری،239هزار تن گندم داخل شهرستان و 80 هزار تن گندم در خارج از شهرستان خریداری شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس ادامه داد: پیش بینی می شود مقادیری از گندم بذری نیز نزد کشاورزان جهت مصرف بذر سال آینده خود،ذخیره شده باشد که مجموعا بیش از پیش بینی مورد نظر ما است.

وی اظهار کرد: بارندگی خوب و پراکش مناسب آن،ارائه توصیه های کارشناسی در خصوص کشت بموقع ،تامین و توزیع کودهای شیمیایی مورد نیاز کشاورزان،مبارزه با آفات از جمله دلایل افزایش عملکرد تولید گندم در این شهرستان است.

نورا در زمینه خرید جو از کشاورزان این شهرستان اظهار داشت: 46 هزار تن جو در داخل شهرستان و 25 هزار تن جو در خارج از شهرستان تحویل داده شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون 61درصد از مبالغ گندم کشاورزان پرداخت شده اما متأسفانه هنوز مبالغ جو هیچ کشاورزی به شماره حساب آنان پرداخت نشده و این امر به علت کاهش قیمت جهانی جو و واگذار شدن فروش جو به بورس است.

نورا اظهار کرد: به علت ضعف قوانین کشور درباره وضعیت آب کشت شالی در سال جاری افزایش یافته و متأسفانه اهرم فشار قوی از سوی قوانین کشوری بر عدم کشت شالی وجود ندارد و همکاران اداره آب شهرستان در این خصوص مقصر نیستند و تدابیر ملی در این خصوص باید انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: متأسفانه به علت افزایش قیمت برنج کشت این محصول رو به افزایش است که با توجه به کمبود آب در منطقه باید تدابیر اساسی انجام شود.

منبع: تسنیم

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید