قیمت خوراک، اجرای واحد چهارم پتروشیمی شیراز را به محاق برد | اتاق خبر
کد خبر: 359933
تاریخ انتشار: 28 تیر 1395 - 04:44
فهام گفت: اگر شرایط قیمت جهانی مناسب شده و نرخ خوراک تعدیل شود، پروژه چهارم در دستور کار پتروشیمی شیراز قرار خواهد گرفت.

اتاق خبر: محمد مهدی فهام رئیس مجتمع پتروشیمی شیراز درباره دلیل تاخیر در توسعه واحد ۴ اوره و امونیاک پتروشیمی شیراز گفت: طرح چهارم طرح جدیدی است که قرار است در آینده در پتروشیمی شیراز مشابه ظرفیت واحد سوم (۳۲۵۰ تن آمونیاک، ۲۰۵۰ تن اوره) اجرا شود اما فعلا به خاطر قیمت‌های جهانی و افزایش قیمت گاز مصرفی اجرای این طرح قطعیت پیدا نکرده و منتظر هستیم که فضا مناسب شود.

وی تصریح کرد: آنچه که هست اینکه فعلا قیمت خوراک شناور است و هنوز باید روی فرمول آن کار شده و قیمت‌ها تعدیل شوند تا برای واحد‌ها صرفه تولید داشته باشد.

 فهام با اشاره به اینکه در حال حاضر با وجود این قیمت‌ها شرایط تولید و فروش جهانی محصولات بسیار شکننده شده است، افزود: قیمت اوره در دو سال گذشته ۵۳۰ دلار بود و اکنون به ۲۰۰ دلار رسیده است، قیمت نفت دو سال گذشته تا ۱۳۰ دلار هم رسید و اکنون ۴۰ دلار شده است لذا این قیمت محصولات متناسب با قیمت نفت که افزایش و یا کاهش پیدا می‌کند؛ تغییر می‌کند، بنابراین اگر شرایط قیمت جهانی مناسب شود پروژه چهارم نیز در دستور کار پتروشیمی شیراز قرار خواهد گرفت.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید