مصرف سوخت در بخش کشاورزی به ۱۶۰ میلیون لیتررسید | اتاق خبر
کد خبر: 360632
تاریخ انتشار: 31 تیر 1395 - 16:49
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه گفت: مصرف سوخت در بخش کشاورزی استان به ۱۶۰ میلیون لیتر در یک سال اخیر رسیده است.

اتاق خبر: احمد مجرد در آیین اختتامیه گردهمایی تخصصی آموزشی روسای مهندسی فرآورده های نفتی مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در ارومیه افزود: با اجرای طرح تخصیص سوخت بر اساس سطح زیرکشت، مصرف سوخت در بخش کشاورزی آذربایجان غربی ۹ درصد کاهش یافت.

وی با بیان اینکه این کاهش در یک سال گذشته اتفاق افتاده و از ۱۷۶ میلیون لیتر نفت گاز مصرفی به ۱۶۰ میلیون لیتر در یک سال اخیر رسیده است افزود: این اقدام با تعامل سازمان جهاد کشاورزی در تعیین مقدار مصرف واقعی سطح زیرکشت کشاورزان انجام شد و این سازمان مشارکت بسیار خوبی در این خصوص داشته است.

مجرد عنوان کرد: منطقی کردن سهمیه سوخت در بخش های مختلف مصرف، یکی از راهکارهای اصلی در مبارزه با قاچاق سوخت و مقابله با عرضه خارج از شبکه به شمار می رود.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه اظهار داشت: به منظور کاهش میزان مصرف نفتگاز در بخش کشاورزی، از این پس سهمیه سوخت ماشین‌آلات کشاورزی براساس اراضی زیرکشت محاسبه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در گذشته سهمیه سوخت براساس تعداد ادوات کشاورزی موجود در دست کشاورزان اختصاص می‌یافت، تصریح کرد: با تخصیص سهمیه براساس اراضی زیر کشت شاهد کاهش میزان مصرف نفتگاز در این بخش خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ارومیه با بیان اینکه این طرح از سال ۹۱ تاکنون در آذربایجان غربی به عنوان استان پایلوت به اجرا در می‌آمد، ادامه داد: با اجرای این طرح، ۱۲ میلیون لیتر در روز شاهد صرفه‌جویی در این بخش خواهیم بود.

محمد کرم بیگی مسئول سرویس های صنعتی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نیز در این نشست ضمن تشریح فرآیندهای جدید تعیین سهمیه واقعی، از برگزاری دوره های آموزشی مستمر در استان های مختلف کشور خبر داد و گفت: استفاده از تجربه های کارشناسان باتجربه مناطق و جهاد کشاورزی در بهبود مستمر فرایندهای تعیین سهمیه، تاثیر بسزایی خواهد داشت.

این سمینار آموزشی در دو روز متوالی در ارومیه برگزار شد و حاضران با اصول مکانیزاسیون در کشاورزی آشنا شدند.

آذربایجان غربی دارای دو منطقه نفتی شامل منطقه ارومیه و میاندوآب است که شهرستان های ۱۷ گانه به ترتیب در شمال و جنوب استان را پوشش می دهد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید