نجات 17 تن از حریق آپارتمان مسکونی | اتاق خبر
کد خبر: 362271
تاریخ انتشار: 10 مرداد 1395 - 12:26
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از نجات 17 تن از ساکنان یک ساختمان مسکونی از میان دود و آتش‌ خبر داد.

آتش سوزی در میدان مرکزی شهر همدان

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سید جلال ملکی اظهارکرد:‌ در ساعت 4:29 بامداد امروز جمعه حادثه حریق در یک آپارتمان مسکونی به سامانه 125 اطلاع داده شد و به دنبال آن ستاد فرماندهی، آتش نشانان سه ایستگاه را به همراه تجهیزات به محل حادثه واقع در خیابان رباط کریم، خیابان شیخ محمدی اعزام کرد.

وی با بیان اینکه محل حادثه یک ساختمان چهار طبقه هشت واحدی بود، گفت: پس از حضور عوامل آتش‌نشانی در محل حادثه مشاهده شد که حریق در یک واحد پنجاه متری در طبقه دوم این ساختمان رخ داده و شعله‌های آتش‌در حال سرایت به واحد مجاور و طبقات فوقانی است.

ملکی با اشاره به عملیات آتش نشانان در این حادثه اظهار کرد: دود زیادی طبقات ساختمان را فرا گرفته و تعدادی از ساکنان در میان دود و شعله‌های آتش‌گرفتار شده‌ بودند، به همین دلیل آتش‌نشانان با تقسیم شدن به دو گروه عملیات نجات و اطفای حریق را به شکل همزمان آغاز کرده و یک گروه از آتش‌نشانان با مراجعه به طبقات 17 تن از ساکنان شامل هشت زن و 9 مرد را از میان دود و آتش‌ نجات داده و به محلی امن منتقل کردند. 

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد:‌ گروه دیگر از آتش‌نشانان نیز عملیات اطفای حریق را ادامه داد و موفق شدند ضمن جلوگیری از توسعه حریق در زمانی کوتاه آن را به طورکامل مهار و اطفا کنند.

ملکی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان بررسی و اعلام خواهد شد، گفت: این حادثه خسارات جانی نداشت  و تنها یکی از ساکنان از ناحیه دست دچار سوختگی شد که عوامل آتش نشانی وی را برای دریافت خدمات درمانی به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل دادند. 

وی ادامه داد: عوامل آتش نشانی پس از ایمن‌سازی محل و تخلیه دود در ساعت 5:39 صبح امروز به عملیات خود خاتمه دادند.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید