افزایش عرضه میوه فصل به بازار | اتاق خبر
کد خبر: 377265
تاریخ انتشار: 2 آبان 1395 - 11:48
رئیس اتحادیه میوه و سبزی از کاهش قیمت ۶ نوع میوه و صیفی‌جات در بازار خبر داد.

اتاق خبر: سیدحسین مهاجران آخرین تحولات بازار میوه و سبزی را مورد اشاره قرار داد و اظهارداشت:  قیمت گوجه فرنگی نسبت به هفته گذشته بین ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش یافته و درحال حاضر قیمت نوع باکیفیت این محصول بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان است.

وی همچنین از کاهش حدود ۲۰ درصدی قیمت انارهای با کیفیت متوسط خبر داد و گفت: قیمت انار باکیفیت متوسط بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان است ضمن اینکه نرخ انار باکیفیت نیز با حدود ۵ تا ۶ درصد کاهش نسبت به هفته قبل به ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به اینکه قیمت انواع سیب درختی درجه دو نیز کاهشی جزیی داشته است، افزود: قیمت این نوع سیب بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان و همچنین نرخ سیب قرمز با کیفیت ۳۰۰۰ تومان و سیب سفید ۳۵۰۰ تومان است.

مهاجران قیمت هرکیلوگرم سیب زمینی را بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان و پیاز قرمز و سفید را بین ۶۵۰ تا ۱۰۰۰ تومان عنوان و اضافه کرد: نرخ انگور بی‌دانه با کیفیت متوسط حدود ۵۰ درصد ارزان شده  و درحال حاضر بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان است.

به گفته وی قیمت هرکیلوگرم موز بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان، گریپ فروت توسرخ بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، لیموشیرین بین ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، سبزی جور(پلو، کوکو، آش و قورمه) بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان و سبزی خوردن بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان است.

مهاجران با اشاره به اینکه قیمت نارنگی هم حدود ۱۰ درصد ارزان شده است، افزود: نرخ این محصول درحال حاضر بین ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان است ضمن اینکه قیمت پرتقال کوهستان نیز از ۵۰۰۰ تومان به ۴۵۰۰ تومان کاهش یافته و نرخ نوع رسمی این میوه از ۳۰۰۰ تومان به ۲۰۰۰ تومان رسیده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید