بهره برداری از طرح 500 هکتاری آبیاری تحت فشار روستای خاتونبان لرستان | اتاق خبر
کد خبر: 378073
تاریخ انتشار: 6 آبان 1395 - 21:24
طرح 500 هکتاری آبیاری تحت فشار روستای خاتونبان شهرستان دلفان در استان لرستان روز پنجشنبه در آیینی با حضور وزیر کشور به بهره برداری رسید.

اتاق خبر: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان لرستان در این آیین گفت: احداث این پروژه از سال 83 شروع شده اما با یک رکود هشت ساله عملیات تکمیل آن امسال در سال اقتصاد مقاومتی با 80 میلیارد ریال اجرایی شد.
سید فرشاد بابایی با بیان این که 86خانوار روستای خاتونبان از مزایای این طرح در بخش کشاورزی پایدار بهره مند می شوند گفت: اشتغال مستقیم این طرح 250 نفر و به همین میزان اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: 85 درصد اعتبارات این طرح توسط دولت و 15درصد با تشکیل تعاونی توسط کشاورزان تامین می شود.
با بهره برداری از این طرح 100هکتار از اراضی روستای خاتونبان به کشت کلزا ، 250هکتار گندم و 150هکتار کشت بهاره اختصاص می یابد.
کلنگ زنی گاوداری 6 هزار راسی، بازدید از مرکز تولید پوشاک و سد تاج امیر، شرکت در همایش شوراها و دهیاران و جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی از برنامه های سفر یکروزه وزیر کشور به لرستان است.
استان لرستان به همراه استان های کرمان و آذربایجان شرقی به عنوان سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شدند که در این راستا چهار کمیته عمرانی، فرهنگی اجتماعی، اقتصادی و برنامه ریزی در استان تشکیل شده است.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید