روسیه بر تمدید توافق کاهش تولید نفت تاکید کرد | اتاق خبر
کد خبر: 393542
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1396 - 11:34
وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: مسکو همچنان با هدف تمدید توافق با سازمان کشورهای تولیده نفت (اوپک) برای کاهش تولید تلاش می کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، آلکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه گفت: روسیه تمدید توافق کاهش تولید نفت را مهم و بسیار سودمند می داند.

روزنامه نزاویسیمایا گازتا روز جمعه به نقل از سخنان وی نوشت: روسیه به تعهد خود برای کاهش روزانه 300 هزار بشکه نفت عمل و از اواخر ماه آوریل آن را اجرا کرد.

به نوشته روزنامه روسی، نورالدین بوترفه وزیر انرژی الجزایر نیز روز گذشته در دیدار با نوواک در مسکو اطمینان داد که اکثر کشورهای عضو اوپک از تمدید توافق کاهش تولید نفت برای 9 ماه دیگر حمایت می کنند.

نزاویسیمایا گازتا نوشت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هم از تمدید این توافق حمایت کرده است.

پوتین با بیان اینکه در این باره دورنمای خوبی وجود دارد، افزود: خوش بین هستم، زیرا عربستان سعودی شریک اصلی روسیه در این مساله، به توافق های خود برای کاهش تولید نفت کامل پایبند است.

اعضای اوپک پذیرفته اند به مدت شش ماه از اول سال 2017 روزانه یک میلیون و 200 هزار بشکه از سطح تولید را بکاهند و به 32 میلیون و 500 هزار بشکه برسانند که منوط به همکاری کشورهای غیراوپکی و کاستن روزانه 600 هزار بشکه نفت از تولید است.

روسیه متعهد شده است تولید نفت خود را روزانه 300 هزار بشکه کاهش داد که نصف میزان تعهد شده از طرف کشورهای غیرعضو اوپک است.

قیمت های نفت از میانه ماه نوامبر سال گذشته با توافق کاهش تولید نفت حدود 25 درصد رشد کرد و اکنون بهای نفت خام برنت به بشکه ای حدود 50 دلار رسیده است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین به تازگی اعلام کرد: مذاکرات برای تمدید توافق کاهش تولید نفت کشورهای عضو وغیرعضو اوپک جریان دارد.

شرکت های نفت روسیه در زمان حاضر حدود 11 میلیون بشکه نفت در روز تولید می کنند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید