سازمان هواپیمایی ۳۶ دفتر خدمات مسافرتی را لغو مجوز کرد | اتاق خبر
کد خبر: 398761
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1396 - 16:22
سازمان هواپیمایی کشوری ایران اعلام کرده مجوز فعالیت ۳۶ دفتر خدمات مسافرت هوایی که به اخطارهای این سازمان بی‌توجه بوده‌اند را لغو کرده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام این سازمان از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا اواسط مرداد امسال ۴۰۳ شکایت از طریق سامانه حقوق مسافر از شرکت‌های هواپیمایی و ۲۸۱ شکایت از دفاتر خدمات مسافرت هوایی صورت گرفته که از سوی این سازمان مورد  بررسی واقع شده و اقدامات لازم در رابطه با آن صورت گرفته است.

بر اساس آمارهای ارائه شده مواردی مانند عدم تمدید ضمانت نامه، عدم احراز شرایط راه‌اندازی پس از تعلیق و عدم توجه به اخطارها و دستورالعمل‌های سازمان هواپیمایی کشوری اصلی‌ترین دلایل برای لغو مجوز این دفاتر بودند.

بر این اساس در این مدت مجوز ۳۶ دفتر لغو و همچنین ۴۷ دفتر خدمات مسافرت هوایی تعلیق شده‌اند.

عدم حضور مدیرعامل و مدیرفنی، تغییر مکان بدون تایید سازمان هواپیمایی کشوری، گرانفروشی و صدور بلیت بدون اختصاص صندلی از جمله اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار در لغو یا تعلیق مجوز دفاتر خدمات مسافرت هوایی تاکنون بوده‌اند.

طبق ا علام سازمان هواپیمایی کشوری در حال حاضر مجوز فعالیت بیش از ۲۹۰۰ دفتر خدمات مسافرت هوایی در سراسر ایران صادر شده که البته تعدادی از آنها بنا به دلایل مختلف یا لغو مجوز شده‌اند یا در حال حاضر در مرحله تعلیق فعالیت‌ها به سر می‌برند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید