تصمیم برای احداث ۳۰۰۰کیلومتر آزادراه برای کل کشور | اتاق خبر
کد خبر: 399026
تاریخ انتشار: 16 شهریور 1396 - 20:32
عملیات اجرایی ساخت آزادراه مشهد- چناران- قوچان باحضور وزیر راه و شهرسازی و مشارکت ۷۰ درصدی آستان قدس رضوی آغاز شد، در فاز نخست ۵۳ کیلومتر از این آزادراه احداث می‌شود.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، عباس آخوندی در مراسم کلنگ‌زنی عملیات ساخت این آزادراه که امروز ۱۶ شهریورماه برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم که ظرف سه سال، فاز اول این پروژه اجرایی شود و سال ۱۴۱۲ ساخت آزادراه مشهد- چناران- قوچان به پایان رسد.

وی خاطرنشان کرد: امتداد این آزادراه به شمال کشور و لطف آباد و از آنجا به ترکمنستان است. امیدواریم بتوانیم در دولت یازدهم حوزه تمدنی خراسان و بخش‌های توسعه‌ای و تجاری این خطه از کشور را بیشتر مورد توجه قرار دهیم چنانکه این سرزمین از گذشته دارای اهمیت بوده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه این پروژه با مشارکت ۷۰ درصدی آستان قدس رضوی اجرایی می‌شود، عنوان کرد: برای شتاب در عملیات اجرایی از منابع غیربودجه‌ای و از کمک آستان قدس رضوی بهره می‌گیریم.

وی با تاکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری در بخش حمل‌ونقل تصریح کرد: در حوزه حمل و نقل ریلی، هوایی و جاده‌ای نیازمند سرمایه‌گذاران بزرگ هستیم چنانکه هم‌اکنون یک پروژه باهدف توسعه فرودگاه مشهد، بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه نیاز دارد. دولت نیز با تنگناهای بودجه‌ای مواجه است و باید از ظرفیت سرمایه‌گذاران و منابع غیردولتی استفاده کند.

آخوندی درباره توسعه حمل و نقل جاده‌ای کشور، عنوان کرد: دولت درنظر دارد سه هزار کیلومتر آزادراه برای کل کشور بسازد و ساخت هر کیلومتر نیازمند ۳۰۰ هزار میلیارد ریال است. همچنین دولت دوازدهم ۲۸ هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف ارتباطی به امضا رسانیده است.

وی با اعلام اینکه به خراسان نگاه فراملی داریم اضافه کرد: شبکه ارتباطی خراسان به آسیای میانه باهدف توسعه ارتباطات بین‌المللی برای دولت دارای اهمیت است، لذا به منظور توسعه شبکه ارتباطات فراملی، ضروری است که شبکه ارتباطی و زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی، جاده‌ای، هوایی و آزادراهی بازآفرینی شوند.


انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید