قدردانی ایکائو از ایران برای حل بحران‌های هوانوردی منطقه | اتاق خبر
کد خبر: 399049
تاریخ انتشار: 17 شهریور 1396 - 16:04
مدیرکل روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد:
دیرکل روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از قدردانی رسمی رییس دفتر منطقه‌ای ایکائو از ایران برای مدیریت ترافیک هوایی و ناوبری منطقه خاورمیانه در هفته‌های اخیر خبر داد.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، رضا جعفرزاده اظهار کرد: محمد خلیفه رحمان – رییس دفتر منطقه‌ای ایکائو – در حاشیه سومین جلسه بررسی وضعیت مدیریت ترافیک هوایی منطقه خاورمیانه به طور رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌های ایران تقدیر کرد.

به گفته وی اصلی‌ترین دلیل این تقدیر اقدام ایران در حل بحران‌های هوانوردی اخیر در منطقه بوده است.

مدیرکل روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به پشتیبانی ایران از انتقال ایمن مسیر مجدد هواپیماهای قطر در طول هفته‌های گذشته، اظهار کرد: در کنار این موضوع انطباق ایران با مقررات برنامه اضطراری مدیریت ترافیک هوایی ایکائو در خاورمیانه به ویژه روش‌های اطلاع‌رسانی و هماهنگی تیم اضطراری از سوی ایکائو شایسته تقدیر دانسته شده است.

جعفرزاده با بیان این که رییس دفتر منطقه‌ای ایکائو در نامه‌ای رسمی قدردانی خود را از ایران اعلام کرده است، توضیح داد: وی در این نامه از پشتیبانی مداوم سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌های ایران از فعالیت‌های ایکائو تقدیر کرده و ایران را به عنوان اعتبار این صنعت در منطقه برشمرده است.

به گزارش ایسنا، سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده در سومین جلسه بررسی وضعیت مدیریت ترافیک هوایی و ناوبری منطقه که با تمرکز بر بحران تحریم فضای کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر بر پروازهای مربوط به ایرلاین‌های قطری به وجود آمده، شرایط سه ماه اخیر آسمان منطقه مورد بررسی قرار گرفته است و ایران نیز با حضور مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی، مدیرکل کنترل ترافیک هوایی، معاون دفتر نظارت بر عملیات سازمان و معاون مدیر کل کنترل ترافیک هوایی کشور در این جلسه حضور داشته‌اند.

چند ماه قبل و به دنبال بالا گرفتن اختلافات سیاسی میان قطر و چند کشور عربی منطقه، این کشورها ورود هواپیماهای قطری به آسمان خود را ممنوع اعلام کردند.

پس از این اتفاق ایران اعلام کرد آمادگی دارد در چارچوب مسیرهای هوایی فعال خود شرایط را برای عبور هواپیماهای قطری فراهم کند و به دنبال این اعلام آمادگی، درصد قابل توجهی از پروازهای قطری برای عبور از آسمان ایران استفاده کردند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید