Performancing Metrics

به مسافر بیمار امکانات درمانی داده نشد | اتاق خبر
کد خبر: 402537
تاریخ انتشار: 1 آذر 1396 - 17:45
باوجود درج خدمات ویژه در بلیت هواپیما
مسافر یکی از پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان که چند روز قبل بنا بود از تهران به مقصد گرگان حرکت کند، با وجود شرایط خاص درمانی و درج شدن این موضوع در زمان خرید بلیت در فرودگاه، هیچ خدماتی دریافت نکرد تا وضعیت بیماریش تشدید شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، این مسافر اعلام کرده که در تاریخ ۲۶ آبان امسال بنا بوده با پرواز شماره ۶۳۳ هواپیمایی آسمان از تهران به مقصد گرگان حرکت کند.

با توجه به شرایط خاص درمانی این مسفر و انجام چند عمل جراحی در تهران در زمان خرید بلیت شرایط خاص وی درج شده و این تعهد اعلام می‌شود که این مسافر می‌تواند از امکانات در زمان حضور در فرودگاه و پرواز استفاده کند.

با وجود این موضوع، در زمان انجام این پرواز نه تنها هیچ خدمات ویژه‌ای به این مسافر ارائه نشده که حتی در فرودگاه از امکاناتی مانند ویلچر خبری نبوده و مسافر بیمار را مجبور کردند برای استفاده از امکانات هواپیما با پرداخت ۲۲۰ هزار تومان رقم جدید یک بلیت دیگر نیز خریداری کند.

با توجه به اینکه این مسافر تاکید می‌کند که در زمان خرید بلیت شرایط خاص خود را درج کرده و شرکت هواپیمایی را از نیاز خود به خدمات خاص در زمان پرواز مطلع کرده است، به نظر می‌رسد امکان پیگیری یک تخلف در این پرواز خاص وجود دارد؛ موضوعی که سازمان هواپیمایی کشوری بر آن تاکید داشته و امکان پیگیری را برای آن مهیا می‌داند.

رضا جعفرزاده - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری - در این باره گفت: قاعده اصلی برای مسافرانی که شرایط خاص دارند این است که در زمان خرید شرایط آنها از سوی آژانس هواپیمایی مربوطه ثبت و در بلیت درج شود تا هنگام پرواز امکانات مورد نیاز به مسافر عرضه شود. از این رو در صورتی که مسافر اطلاعات خود را به مسئولان پرواز ارائه کنند باید چه در فرودگاه و چه در زمان انجام پرواز امکانات لازم به او ارائه شود.

به گفته وی، شرایط به وجود آمده برای این مسافر از دو حال خارج نیست؛ یا اطلاعات وی به طور دقیق در بلیت درج نشده یا تخلفی از سوی آژانس یا شرکت هواپیمایی مربوطه رخ داده است.

جعفرزاده اظهار کرد: در صورتی که با وجود قید شدن شرایط در بلیت امکانات لازم به مسافر ارائه نشده باشد وی می‌تواند ابتدا از طریق شرکت هواپیمایی مربوطه پیگیری‌های لازم را انجام دهد و در صورت به نتیجه نرسیدن کار به سازمان هواپیمایی کشوری نیز آماده دریافت شکایت‌ها و پیگیری این موضوع خواهد بود تا حق مسافران در این زمینه به طور کامل حفظ شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید