Performancing Metrics

وزارت جهاد کشاورزی اجازه آبیاری مزارع با فاضلاب را ندهد | اتاق خبر
کد خبر: 413862
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1397 - 10:46
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران:
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با تاکید بر وظیفه وزارت جهاد کشاورزی درباره نظارت بر آبیاری مزارع با فاضلاب گفت: با واحدها و دستگاه‌های متخلف برخورد قضایی شده است و دراین باره هیچ‌گونه مصالحه‌ای نداریم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، چندی پیش، احمد جنیدی - رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت - ضمن اشاره به اینکه بیش از ۱۵۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی در سراسر کشور با آب فاضلاب آبیاری می‌شوند، گفت: استان‌های البرز، تهران و آذربایجان غربی نیز نسبت به استان‌های دیگر بیشترین سطح زیر کشت را دارند.

کیومرث کلانتری - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران-در این باره توضیح داد: محیط زیست با واحدهای آلاینده آب در جنوب تهران که فاضلاب خود را در محیط رها می‌کردند، برخورد قضایی کرده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دستگاه‌های مسئول مانند وزارت جهاد کشاورزی باید وظایف خود را به درستی انجام دهند، تصریح کرد: جهاد کشاورزی نباید اجازه دهد مزارع کشاورزی تاثیرپذیر با پساب خام آبیاری شوند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: وزارت بهداشت نیز در این باره وظیفه‌ای را برعهده دارد و باید محصولات غذایی را پیش از عرضه به بازار تایید کند.

کلانتری در پایان با اشاره به اینکه محیط زیست درباره آبیاری مزارع با فاضلاب نگرانی‌های خود را دارد، اظهار کرد: هر آنچه که وظیفه قانونی اداره حفاظت محیط زیست استان دراین باره است انجام می‌شود و در مورد این موضوع هیچ‌گونه مصالحه‌ای نداریم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید