Performancing Metrics

عباس کشاورز گزینه مناسبی برای وزارت جهاد کشاورزی است | اتاق خبر
کد خبر: 436021
تاریخ انتشار: 26 آذر 1398 - 21:57
شافعی عنوان کرد:
رئیس اتاق ایران با بیان اینکه عباس کشاورز گزینه مناسبی برای وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: حوزه کشاورزی کمک خیلی زیادی به رشد اقتصادی کشور کرده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نشست فعالان اقتصادی با سرپرست وزارت جهاد کشاورزی که عصر امروز ۲۶ آذر ۹۸ برگزار شد، اظهار داشت: عباس کشاورز، گزینه مناسبی برای وزارت جهاد کشاورزی است؛ چراکه اهلیت حرفه‌ای داشته و بسیاری از مشکلات ما در دستگاههای مختلف این است که کسانی مسئولیت می پذیرند که حرفه ای نیستند.

وی با اشاره به ریسک و خطرپذیری بالای پذیرفتن این مسئولیت، گفت: عهده دار شدن سمت وزیر جهاد کشاورزی در شرایط فعلی، جسارت بالایی می خواهد و ما امیدواریم که همه اطرافیان به گزینه پیشنهادی وزارت جهاد کمک کنند تا او بتواند این مسیر را به خوبی طی کند.

شافعی با اشاره به رشد اقتصادی در ۱.۵سال گذشته اضافه کرد: اگر بخش کشاورزی نبود، این عدد، رقم بسیار کمی می شد و در واقع می توانیم بگوییم که کشاورزی نجات دهنده بخش اقتصادی کشور بوده  و به همین جهت، باید از مسئولین و تولید کنندگان بخش کشاورزی تشکر کرد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه مرتب مباحثی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه برای حمایت از تولید داخل، باید درِ واردات را ببندیم، گفت: اما برای هدف اصلی که همان توسعه اقتصادی کشور است، برنامه جدی نداریم. اگر مبحث بسته شدن واردات به این معنا است که تولید با هر قیمت و کیفیتی انجام شود به درد توسعه اقتصادی نمی خورد؛ پس وقتی که تولیدی را شروع می کنیم، باید در ابتدا واردات را کنترل کنیم تا تولید به بلوغ برسد؛ اما زمانی که بلوغ اتفاق افتاد این تولید باید بتواند خود را با دیگران بسنجد اگرنه در همان سن باقی می ماند و رشد نمی کند.

شافعی با اشاره به اینکه الگوهای توسعه اقتصادی را باید همواره مد نظر داشته باشیم، گفت: ما باید خودمان را با شرایط تطبیق دهیم.

وی اضافه کرد: وقتی که یک کاری را تازه آغاز می کنیم، باید این کار مورد حمایت قرار بگیرد اما زمانی که به بلوغ می رسد باید بتواند خود را اداره کند.

شافعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محدودیت های صادرات اشاره کرد: سوگلی صادرات به اوراسیا، ناوگان حمل و نقل و سردخانه مناسب است؛ اما در حال حاضر این بسترها کجا هستند.

وی با اشاره به محدودیت های حوزه حمل و نقل ادامه داد: به عنوان مثال اگر ازبکستان تصمیم بگیرد ترانزیت پنبه را از ایران قطع کند، حمل و نقل ریلی ایران با این کشور قطع می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید