Performancing Metrics

شش ماه است مجوز توزیع ۱۵ هزار حلقه لاستیک سنگین را نمی‌دهند | اتاق خبر
کد خبر: 437083
تاریخ انتشار: 21 دی 1398 - 13:16
انتقاد رئیس اتاق تعاون
رئیس اتاق تعاون ایران با انتقاد از وتوی برخی تصمیمات ستاد تنظیم بازار گفت: حدود شش ماه است که ۱۵ هزار حلقه لاستیک سنگین در شرایط اضطرار وارد شده اما هنوز مجوز توزیع آنها داده نشده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، بهمن عبداللهی امروز شنبه ۲۱ دی ماه در نشست مشترک فعالان اقتصادی و تعاون گران با وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: وزارت صنعت یکی از مهمترین وزارتخانه‌هایی است که فعالان اقتصادی باید با آن ارتباط نزدیک داشته باشند و از این جهت باید معاونت‌های این وزارتخانه ارتباط بهتری با فعالان اقتصادی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه نکته مهم در ارتباط فعالان اقتصادی با وزارت صنعت موضوع حفظ اعتماد فعالان است، ادامه داد: متأسفانه در حوزه بازرگانی برخی تصمیمات بدون نظر و مشورت فعالان اقتصادی و برخلاف قانون گرفته می‌شود و این تصمیمات می‌تواند به کشور ضربه بزند.

رئیس اتاق تعاون ایران افزود: در حوزه ستاد تنظیم بازار برخی تصمیمات بعد از مدتی که البته برای ما هم روشن نیست، وتو می‌شود، برای مثال در جلسه ستاد تنظیم بازار در شرایط کمبود لاستیک در کشور مأموریت داده شد تا از طریق اتحادیه کارکنان دولت (اسکاد) نسبت به واردات لاستیک‌های سنگین اقدام کنند اما از حدود شش ماه گذشته که این لاستیک‌ها وارد شده، هنوز مجوز توزیع داده نشده است.

وی با تاکید بر اینکه فعالان اقتصادی در پی مأموریت‌ها و تصمیمات دستگاه‌ها به ویژه در حوزه واردات هزینه می‌کنند، گفت: وتوی این تصمیمات متأسفانه می‌تواند به اعتبار تجاری فعالان اقتصادی ضربه وارد کند. لاستیکی که با تسهیلات دولتی وارد شده اما توزیع آن توسط وزارت راه، وزارت صنعت و همچنین اتحادیه کارکنان دولت اجازه داده نشده است و در حال حاضر حدود ۱۵ هزار حلقه لاستیک سنگین در انبار است و حتی مجوز توزیع یک حلقه آن داده نشده است.

عبداللهی ادامه داد: در همین خصوص نیز اخیراً سازمان‌های نظارتی واردکنندگان این لاستیک‌ها را به احتکار متهم کردند و حتی پرونده قضائی در این خصوص در حال تشکیل است.

رئیس اتاق تعاون ایران ادامه داد: برای دریافت مجوز توزیع لاستیک‌های سنگین مکاتبات زیادی با وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته تا مجوز توزیع این لاستیک‌ها از طریق وزارت صنعت، وزارت راه یا توسط اتحادیه صادر شود، اما پاسخی دریافت نکردیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید