Performancing Metrics

افزایش ٢برابری نیاز آب تا٢٠٥٠میلادی | اتاق خبر
کد خبر: 439740
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1398 - 18:29
بر اساس مطالعات کارشناسان تا سال ۲۰۵۰ میلادی نیاز به آب در جهان۲ برابر می شود؛براین اساس با محدودیتی که در منابع آب وجود دارد حفظ و نگهداری از این منابع جزو وظایف متولیان صنعت آب کشور است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، علی گودرزی، کارشناس حوزه آب با اشاره به اینکه دولت متولی حفظ و نگهداری منابع آب و همچنین کسب رضایت مصرف کنندگان است، گفت: دولت در این حوزه می‌تواند با در اختیار قرار دادن تسهیلات مورد نیاز کمک کند تا تولیدکنندگان به فعالیت‌های خود با قدرت ادامه دهند.

وی افزود: با این حمایت‌ها می‌توانیم روزی را شاهد باشیم که در این حوزه کاملاً به خودکفایی رسیده ایم و تمامی نیازهای بازار را پاسخگو هستیم که این موضوع به اشتغال زایی نیز کمک می‌کند.

این کارشناس حوزه آب با بیان اینکه کشور ما و به طور کلی منطقه خاورمیانه با مشکل کم ابی مواجه است، ادامه داد: از سال ۱۳۹۰ با توجه به خشکسالی‌های اخیر در کشور و کاهش بارش‌ها که منجر به افت شدید سطح آب‌های زیر زمینی و همچنین بدلیل برداشتهای زیاد و بدون نظارت در سنوات گذشته که باعث آسیب شدید به آبخوانهای مهم در سطح کشور شد و همچنین قرار گرفتن کشورمان در منطقه خاور میانه که منطقه‌ای خشک از نظر آب و هوایی است، شرکت مدیریت منابع آب ایران و وزارت نیرو را بر آن داشت تا جهت مدیریت مصرف آب‌های زبر زمینی و حتی آب‌های سطحی اقدام به تعریف پروژه‌ای موسوم به کنتور هوشمند کند.

به گفته گودرزی کشورهای خاورمیانه با توجه به مواجه بودن با مشکل کم آبی می‌توانند با استفاده از تجربیات ایران در اجرایی نمودن این پروژه ملی در کشور به عنوان پایلوتی در این منطقه به الگو برداری از آن در راستای حفظ و حراست از منابع آبی خود بپردازند. تولیدکنندگان داخلی نیز در همین راستا می‌توانند با صادرات محصولات خود در جهت تجهیز این منابع آبی در کشورهای این منطقه اقدام کنند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید