ویژه‌ برنامه‌های شهرداری برای ماه شعبان | اتاق خبر
کد خبر: 108461
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1394 - 14:58
مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در تشریح برنامه‌های اعیاد شعبانیه در سطح پایتخت گفت: شهرداری تهران در ایام ماه شعبان و اعیاد این ماه با نام " فصل نیایش " برنامه‌های فرهن
مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در تشریح برنامه‌های اعیاد شعبانیه در سطح پایتخت گفت: شهرداری تهران در ایام ماه شعبان و اعیاد این ماه با نام " فصل نیایش " برنامه‌های فرهنگی شاد و متنوعی منطبق با فرهنگ اسلامی ایرانی را در دست اجرا دارد.
اتاق نیوز - عبادالله رمضانی با بیان اینکه ایام اعیاد شعبانیه با تولد امام حسین (ع) آغاز شده است، اظهارکرد: در همین راستا در جشن‌های ویژه‌ای با عنوان "شور باران" از پاسداران و ایثارگران در سطح مناطق 22 تقدیر و تجلیل می‌شود. این مراسم در 1200 مسجد شهر تهران برگزار خواهد شد. وی یکی دیگر از جشن‌های ویژه اعیاد شعبانیه را "سقای آب و ادب" خواند و گفت: در ادامه این اعیاد در شب تولد حضرت ابوالفضل(ع) نیز از جانبازانی تهرانی تقدیر به عمل خواهد آمد. رمضانی با تاکید بر جایگاه ویژه جانبازان در شهر اظهار کرد: تجلیل از جانبازان در سرای مناطق 22 گانه به عنوان "الگوی‌های نمادین" و کسانی که برای ما تلاش کردند، از دیگر برنامه‌های معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در راستای تجلیل از این قشر زحمتکش است که حق بسیاری بر گردن جامعه ما دارند. مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران به تولد امام سجاد(ع) اشاره و بیان کرد: در این ایام برای آزادگان پایتخت جشن‌هایی با رویکرد هویت بخشی به سیمای بصری شهر دردست اجرا خواهیم داشت. وی افزود: در جشن‌های اعیاد شعبانیه برنامه‌هایی چون خواندن اشعار، جملات نغز، روایات و احادیث از ائمه به ویژه امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و امام سجاد (ع) به منظور اشاعه فرهنگ رشادت انجام می‌گیرد. به طوری که جشن‌های این ایام با حضور سخنرانان مذهبی، اجرای مسابقات فرهنگی، اهدای جوایزبه کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود تا ضمن ارائه برنامه‌های فرهنگی مناسب، فضای شاد و مفرحی برای شهروندان رقم بخورد. رمضانی با بیان اینکه امسال نیمه شعبان با ایام ارتحال امام خمینی (ره) تقارن پیدا کرده است، گفت: با توجه به همزمانی این دو موضوع، در ایام بزرگداشت امام خمینی(ره) به صورت مناسبی برنامه ریزی شده تا با اجرای محافل مناجات خوانی شان لازم حفظ شود. وی حضور مبلغان در مترو را از دیگر برنامه‌های اعیاد شعبانیه بیان کرد و افزود: مبلغان با رویکرد این ایام با شهروندان ارتباط گرفته و به توضیح مسائل فرهنگی در این حوزه خواهند پرداخت تا به موضوع آموزش‌های شهروندی نیز پرداخته شود. همچنین با ارائه آلبوم های صوتی، کتاب و پوسترهای مناسبتی با محوریت اعیاد شعبانیه در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد. مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در پایان با اشاره به جشن‌هایی که در بوستان‌های تمام مناطق 22 گانه برگزار می‌شود، اظهارکرد: در بوستانهای اصلی شهر تهران مانند بوستان ولایت، پارک ملت و بوستانهای بزرگ دیگر مناطق این جشن‌ها منطبق با فضای فرهنگی شهر برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید