رشد 7 برابری معاملات بازار برق بورس انرژی | اتاق خبر
کد خبر: 119243
تاریخ انتشار: 13 تیر 1394 - 20:05
اتاق نیوز: در معاملات روز جاری(شنبه)در بازار برق بورس انرژی 1,347 مگاوات برق به ارزش 17 میلیارد و 198 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، رشدی
اتاق نیوز: در معاملات روز جاری(شنبه)در بازار برق بورس انرژی 1,347 مگاوات برق به ارزش 17 میلیارد و 198 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، رشدی حدود 7 برابری را نشان می دهد.
به گزارش اتاق نیوز میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) همچنان در مسیر نزول پایدار است و در معاملات امروز نیز کاهش 1.5 درصدی را به ثبت رساند. براساس میانگین وزنی، روند نزولی قیمت با شیب تند همچنان با قدرت به مسیر خود ادامه می دهد و با افت شدیدی که در معاملات امروز رقم خورد در نزدیکی حمایت یک ماهه خود(خط قرمز رنگ) در قیمت 525 هزار ریال قرار دارد، همانطور که قبلاً نیز اشاره شد قیمت بارها تا این محدوده نزول داشته اما موفق به کاهش بیشتر نشده است؛ حال باید دید که این بار با توجه به فشار عرضه از سوی نیروگاهها موفق به عبور از آن و نزول بیشتر خواهد شد یا این اتفاق نخواهد افتاد. همچنین در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی مقاومت نیروگاهها در برابر کاهش قیمت در دقایق پایانی بازار شکسته شد و کاهش قابل توجهی رقم خورد. مقاومت شرکت های توزیع و عدم افزایش قیمت های پیشنهادی از سوی آنها عامل مهمی در این کاهش قیمت به شمار می رود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید