موديان مراقب شيوه‌های کلاهبرداری و اخاذی باشند | اتاق خبر
کد خبر: 120134
تاریخ انتشار: 16 تیر 1394 - 15:01
اتاق نیوز:حراست سازمان امور مالياتی کشور از موديان مالياتی خواست که در مقابل شگردهای کلاهبرداران و سودجويان هوشيار باشند....
اتاق نیوز:حراست سازمان امور مالياتی کشور از موديان مالياتی خواست که در مقابل شگردهای کلاهبرداران و سودجويان هوشيار باشند.
به گزارش اتاق نیوز در اطلاعيه دفتر مرکزي حراست سازمان امور مالياتي کشور آمده است: بعضا مشاهده مي شود برخي افراد سودجو و فرصت طلب با جعل عنوان مامور، مشاور، واسطه حل و فصل اختلافات مالياتي يا عناوين مشابه و با سوء استفاده از عدم آگاهي موديان و مراجعان سازمان امور مالياتي کشور، با ادعاي تسهيل در انجام امور مالياتي، اخذ تخفيف‌هاي گوناگون و بخشودگي جرايم مالياتي اقدام به ارايه وعده هاي دروغين، راهکارهاي متقلبانه و توصيه هاي غير قانوني به موديان مي‌کنند. اين در حالي است که مطابق قوانين و ضوابط موجود، تمامي موارد مشمول تخفيف در پرداخت ماليات و محدوده بخشودگي جرايم مالياتي متعلقه فقط در چارچوب مقررات قانوني قابل تعيين بوده و به صورت شفاف و قابل دسترس در اختيار عموم مردم قرار دارد و هر گونه ادعايي مبني بر برخورداري از امکان اخذ تخفيفات فراقانوني، کذب محض بوده و به نوعي کلاهبرداري محسوب مي شود. در بخش ديگري از اين اطلاعيه آمده است: تمامي پرداخت‌هاي مالياتي صرفا مي بايد از طريق واريز به حساب‌هاي مشخص و اعلام شده سازمان در نزد خزانه داري کل کشور (با استفاده از دستگاه هاي کارتخوان بانکي مستقر در ادارات مالياتي، پرداخت از طريق درگاه هاي الکترونيکي اينترنتي يا مراجعه مستقيم به شعب بانک هاي اعلام شده و واريز بدون واسطه وجه به حساب خزانه داري کل کشور) صورت پذيرد و موديان بايد از هر گونه پرداخت نقدي، با واسطه اشخاص متفرقه و خارج از مجاري تعيين شده توسط سازمان اکيدا خودداري کنند. ا سازمان امور مالياتي کشور هيچ گونه پيامک، نامه، نمابر يا رايانامه، متضمن درخواست اطلاعات شخصي حساب‌هاي بانکي(از قبيل شماره، تاريخ انقضا و رمز دوم کارت بانکي) به موديان ارسال نکرده و اصولا تقاضاي چنين اطلاعات محرمانه مالي حاکي از اقدام به کلاهبرداري است. در ادامه اين گزارش از کليه موديان تقاضا شده است در صورت مشاهده اين موارد، در اسرع وقت، مراتب را به وسيله شماره تلفن ۳۹۹۰۳۷۵۳ به دفتر مرکزي حراست سازمان امور مالياتي کشور يا حسب مورد به دفاتر حراست مستقر در ادارات مختلف مالياتي اعلام کنند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید