پیاده‌روها کیفیت لازم را در شهر ندارند | اتاق خبر
کد خبر: 122070
تاریخ انتشار: 23 تیر 1394 - 12:14
اتاق نیوز - رئیس کمیسیون عمران شهر تهران گفت: در حال حاضر شهر ما ماشین‌ محور است نه انسان محور و پیاده‌روها کیفیت لازم را ندارند....
اتاق نیوز - رئیس کمیسیون عمران شهر تهران گفت: در حال حاضر شهر ما ماشین‌ محور است نه انسان محور و پیاده‌روها کیفیت لازم را ندارند.
  احمددنیامالی در یکصد و هفتادمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران پس از بررسی طرح الزام شهرداری تهران جهت ارایه لایحه احداث پیاده راه در مسیر غربی خیابان ولیعصر(عج) حدفاصل میدان ونک تا تقاطع بزرگراه شهید چمران اظهار داشت: در حال حاضر شهر ما ماشین محور شده است نه انسان محور. کیفیت پیاده‌راه‌ها در شأن مردم شهر و پایتخت نشینان نیست و مرکز مطالعات شهرداری تهران بررسی انجام داده است که جامعه آماری ۳ هزار نفر از زنان و مردان تهرانی از چاقی رنج می‌برند. رئیس کمیسیون عمران گفت: ایجاد پیاده‌راه‌های مناسب برای این طرح حائز اهمیت است ضمن اینکه هزینه مدیریت شهری باید در آن لحاظ شود. وی گفت: در ۱۰ سال گذشته حجم خودروها در شهر به میلیون‌ها رسیده است و روزانه ۲ هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار خودور تولید می‌شود بنابراین تا جایی که امکان دارد باید نسبت به توجه تردد خودروها و پیاده‌ها اقدامات لازم صورت بگیرد.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید