آغاز مذاکرات ایران باغول نفتی روس‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 124047
تاریخ انتشار: 30 تیر 1394 - 15:24
اتاق نیوز- دور جدید مذاکرات شرکت ملی نفت ایران با لوک اویل به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های نفتی روسیه در مسکو آغاز شده است و پیش بینی می‌شود به زودی امکان بازگشت ا
اتاق نیوز- دور جدید مذاکرات شرکت ملی نفت ایران با لوک اویل به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های نفتی روسیه در مسکو آغاز شده است و پیش بینی می‌شود به زودی امکان بازگشت این شرکت به طرح توسعه میدان آذر فراهم شود.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، در طول چند هفته گذشته شرکت‌های مختلف اروپایی و حتی آمریکایی همچون شل انگلیس، توتال فرانسه، انی ایتالیا، اوده، بازل، زیمنس، لینده و باسف آلمان و چند شرکت سوئیسی به منظور بازگشت به صنعت نفت و گاز ایران چراغ سبز نشان داده‌اند. با این وجود، به نظر می رسد عزم شرکت لوک اویل روسیه به منظور بازگشت به طرح توسعه میادن نفتی ایران به ویژه طرح توسعه میدان مشترک آذر در غرب کشور بیش از سایر شرکت‌های اروپایی جدی تر است. از این رو دور جدید مذاکرات شرکت ملی نفت ایران با لوک اویل به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های نفتی روسیه در مسکو آغاز شده است و پیش بینی می‌شود به زودی امکان بازگشت این شرکت به طرح توسعه میدان آذر فراهم شود. از سوی دیگر، مذاکرات جدید شرکت نفت و لوک اویل روسیه در چند هفته گذشته در تهران و مسکو ادامه یافته که «اویل مگانوف» معاون شرکت روسی لوک اویل تاکید کرده است که به زودی این شرکت دفتر نمایندگی خود را در ایران بازگشایی خواهد کرد. در همین حال، علی احمد یارمحمدی در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه با اشاره به آمادگی ایران برای از سرگیری فعالیت‌ها با شرکت‌های نفت و گاز روسیه در دوران پساتحریم، گفت: ایران نفت تولیدی خود را بدون هر گونه واسطه در بازار جهانی عرضه می کند اما این امر مانع همکاری تهران و مسکو در بازار جهانی نفت نخواهد شد. رئیس اداره نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی وزارت نفت با تاکید بر اینکه ایران پس از لغو تحریم‌ها، راهبرد جدیدی را در تمام بخش‌های اقتصادی این کشور به ویژه در صادرات نفت اعمال می کند، اظهار داشت: شرکت نفتی لوک اویل برای بازگشت به ایران (مشارکت در طرح‌های انرژی کشور) ابراز علاقه‌مندی کرده است. این مقام مسئول با اشاره به آغاز مذاکرات با این شرکت نفتی روس‌ها، تصریح کرد: علاوه بر این، با چند شرکت نفتی روسی هم که در عرصه‌های دیگری فعالیت می‌کنند، مقدمات مذاکرات را فراهم می‌کنیم. سابقه همکاری‌های نفتی ایران و شرکت لوک اویل روسیه در طول سه دهه گذشته و پیش از اعمال تحریم‌ها طلایی بوده به طوری که با مشارکت لوک اویل روسیه و استات اویل نروژ، یکی از بزرگترین بلوک‌های نفتی در غرب ایران کشف شده است. از این رو، اویل مگانوف معاون رئیس شرکت لوک اویل مشارکت در پروژه اناران را اولویت اول لوک اویل عنوان کرد و افزود: لوک اویل روسیه به حضور در سایر پروژه‌های نفتی ایران نیز علاقه‌مند است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید