امکان استفاده از برنامه های IOS در ویندوز | اتاق خبر
کد خبر: 128766
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1394 - 10:20
اتاق نیوز - سازندگان نرم‌افزار از شنیدن این خبر خوشحال شده بودند، اما مایکروسافت تا به امروز هیچ اطلاعات دیگری در این باره ارایه نکرده بود. مایکروسافت امروز به‌صورت...
اتاق نیوز - سازندگان نرم‌افزار از شنیدن این خبر خوشحال شده بودند، اما مایکروسافت تا به امروز هیچ اطلاعات دیگری در این باره ارایه نکرده بود. مایکروسافت امروز به‌صورت کاملا پیش‌بینی نشده، نه‌تنها ابزارهای لازم برای تبدیل نرم‌افزارهای iOS به ویندوز 10 را عرضه کرد، بلکه تمام کدهای ابزارهای‌اش را به‌صورت منبع-باز در اختیار همه قرار داد.
این ابزار که قبلا Project Islandwood نام داشت، با اسم Windows Bridge for iOS عرضه شده است. نرم‌افزار Windows Bridge این امکان را برای سازندگان نرم‌افزار فراهم می‌کند تا اپ‌هایی مخصوص ویندوز 10 و ویندوز 8.1 بسازند. پشتیبانی از ویندوز موبایل هم تا پایان سال قرار است اضافه شود. نسخه‌ای هم که فعلا از  Windows Bridgeعرضه شده است نهایی نیست. مایکروسافت انتظار دارد تا سازندگان نرم‌افزار با توجه به منبع-باز بودن Windows Bridge به برطرف کردن مشکلات و پیشرفت آن کمک کنند. مایکروسافت می‌خواهد تا پاییز امسال، نسخه‌ی نهایی Windows Bridge برای iOS را عرضه کند. نرم‌افزار Windows Bridge for Android هم که مختص تبدیل نرم‌افزارهای اندرویدی به ویندوز است، در پاییز به‌صورت آزمایشی عرضه خواهد شد. نسخه‌ی اندرویدی نرم‌افزار Windows Bridge فقط برای ساخت اپ‌های ویندوز موبایل به کار خواهد رفت. اما می‌توان با نسخه‌ی iOS آن، اپ‌های iOS را برای تمام نسخه‌های ویندوز هم ساخت.  
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید