بان کی مون از دو کره خواست تنش‌ها را تشدید نکنند | اتاق خبر
کد خبر: 131861
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1394 - 09:14
اتاق نیوز - پس از اینکه پیونگ یانگ به نیروهای خود در مرز دو کره آرایش جنگی داد و افزایش تنش‌ها در مرز مشترک، دبیرکل سازمان ملل از کره شمالی و کره جنوبی خواست تا از انجا...
اتاق نیوز - پس از اینکه پیونگ یانگ به نیروهای خود در مرز دو کره آرایش جنگی داد و افزایش تنش‌ها در مرز مشترک، دبیرکل سازمان ملل از کره شمالی و کره جنوبی خواست تا از انجام هرگونه اقدامی که ممکن است تنش‌ها را تشدید کند اجتناب کنند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از آنکه کره جنوبی اولتیماتوم کره شمالی را مبنی بر اینکه تا عصر امروز (شنبه) پخش تبلیغات ضد پیونگ یانگ را متوقف کند در غیر این صورت با اقدام نظامی مواجه می‌شود، رد کرد، به نظر می‌آید که این دو کشور به سمت درگیری‌ دیگری پیش می‌روند. هم‌زمان بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل نگرانی شدید خود را نسبت به تحولات اخیر در شبه جزیره کره اعلام کرد. اری کانکو، سخنگوی سازمان ملل گفت: بان کی مون از هر دو طرف درخواست کرده تا از انجام هرگونه اقدامی که باعث تشدید تنش‌ها می‌شود اجتناب کنند. او همچنین از هر دو طرف خواست تا برای کاهش تنش‌ها و ارتقاء صلح و ثبات در شبه جزیره کره وارد مذاکره شوند. جنگ کره بین سال‌های 1950 تا 1953 میلادی با یک آتش بس موقت و نه یک توافق صلح پایان یافت و پیونگ یانگ و سئول از آن زمان تا کنون به صورت گهگاه تهدیدهایی را علیه یکدیگر مطرح کرده و چندین سرباز یکدیگر را کشته‌اند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید