انهدام یکهزار شبکه تروریستی در تونس در سال 2015 میلادی | اتاق خبر
کد خبر: 302187
تاریخ انتشار: 24 آذر 1394 - 06:41
یک مسئول وزارت کشور تونس روز دوشنبه اعلام کرد که دستگاه های امنیتی این کشور در سال جاری میلادی، بیش از هزار شبکه تروریستی را منهدم کردند.

به گزارش اتاق خبر از پایگاه خبری «الرای الیوم»، به نقل از (د. ب. ا)، «ولید اللوقینی» سخنگوی مطبوعات وزارت کشور تونس تصریح کرد که سال 2015 خونین ترین سال عملیات تروریستی در تونس بوده است.
این کشور طی سال جاری شاهد سه حمله بزرگ تروریستی بوده است که آخرین آن، انفجار انتحاری در مرکز پایتخت در نوامبر (آبان/ آذرماه) بود.
طی سه حمله 60 جهانگرد خارجی و 13 نیروی امنیتی تونس کشته شدند. این در حالی است که حملات دیگری نیز گشت های امنیتی و نظامی تونس را بارها مورد هجوم قرار داده است.
دولت تونس پس از انفجار انتحاری در پایتخت این کشور که در اتوبوس اعضای گارد ریاست جمهور در پایتخت این کشور رخ داد، به مدت یک ماه و تا یکشنبه شب گذشته، در شهر حالت فوق العاده و منع آمد شد، اعلام کرد.
این مسئول وزارت کشور تونس در گفتگو با رادیو «خورشید اف ام» روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور همچنین از 29 نوامبر تا 5 دسامبر ( 8-14 آذرماه) بیش از 75 مظنون به فعالیت در باندهای تروریستی را بازداشت کرده است.
این درحالی است که بیش از 500 تروریست تونسی از کانون درگیری ها در منطقه خاورمیانه به این کشور بازگشته اند. 94 نفر از آنها به دلیل به خطر انداختین امنیت کشور مشمول حبس خانگی شدند. شماری از آنان به دادگاه فرستاده شده و گروه دیگر نیز همچنان زیر نظر نیروهای امنیتی قرار دارند.
در همین حال نیروهای امنیتی تونس روز شنبه (21 آذرماه)، یک شبکه مرتبط با گروه های تروریستی در لیبی و عراق را منهدم کرد.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید