چهارمحال و بختیاری دومین استان کشور در زمینه تصادفات است | اتاق خبر
کد خبر: 303254
تاریخ انتشار: 29 آذر 1394 - 00:53
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های چهارمحال و بختیاری گفت: چهارمحال و بختیاری دومین استان کشور در زمینه تصادفات است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، منوچهر سلمان‌زاده عصر امروز در در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: بزرگترین مشکل استان چهارمحال و بختیاری در زمینه مینی‌بوسی و مسافری است.

وی افزود: بیشتر از سه درصد ناوگان حمل کالا و یک درصد کالا در این استان وجود دارد در بخش کالا بیشترین مشکل ناوگان این است که ناوگان بیشتر از کالا است.

این مسئول از جمله مشکلات حمل و نقل را سخت بودن نوساز ، سن بالای ناوگان و مشکلات اقتصادی بیان کرد و بیان داشت: عدم وجود مدیریت واحد یکی دیگر از مشکلات اساسی در بخش حمل کالا است.

وی با بیان اینکه در زمینه راه سازی انقلاب بزرگی در این استان اتفاق افتاده است خاطرنشان کرد: کاهش 20 درصدی تصادفات در استان چهار محال و بختیاری به واسطه تمهیدات اندیشیده شده موجب شده است این استان در رتبه دوم کشوری از لحاظ کاهش تصادفات قرار گیرد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های چهارمحال و بختیاری از نصب 8 دستگاه دوربین نظارتی در محورهای استان خبر داد و گفت: تا سال آینده 8 دوربین دیگر به این تعداد اضافه می‌شود.

وی بیان کرد: هم اکنون در 4 محور استان چهارمحال و بختیاری دوربین‌های سرعت‌سنج و پلاک‌خوان وجود دارد که بعد از جمع‌آوری اطلاعات به قرارگاه پلیس‌راه ارائه می‌شوند.

این مسئول بیان داشت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده دوره‌های آموزشی اجباری برای رانندگان برگزار می‌شود و معاینه سلامت نیز انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در برخی محورهای استان دوربین‌های غیر ثابت نصب شده است و در برخی از محورهای مهم که نرخ تصادفات بالاست به وسیله تابلو وجود دوربین اطلاع داده می‌شود.

سلمان‌زاده گفت: براساس آخرین اطلاعات استان در زمینه قیمت حمل در کشو در رتبه هفدهم قرار دارد که این نشان دهنده قیمت مناسب حمل است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید