تفکرات تروریستی در هیچ شاخه ای از مسلمانان وجود ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 304014
تاریخ انتشار: 2 دی 1394 - 08:43
لاریجانی:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ شاخه ای از مسلمانان موافق تفکرات تروریستی نبوده و همیشه با اینگونه اعمال و رفتارها در مبارزه بوده است.

 

 

به گزارش اتاق خبر از خانه ملت، علی لاریجانی امروز -سه شنبه- در دیدار با الکس سالموند نماینده حزب ملی اسکاتلند افزود: ایران و اسکاتلند در زمینه مسائل فرهنگی، آموزشی و انرژی می توانند با یکدیگر همکاری نزدیکی داشته باشند.
وی تاکید کرد که با شناخت امکانات دو کشور این همکاری ها گسترش پیدا خواهد کرد.

*تصمیم آمریکا اشتباه است که امیدواریم هرچه سریع تر اصلاح شود
همچنین در این دیدار الکس سالموند نماینده حزب ملی اسکاتلند گفت: هدف ما از سفر به ایران گسترش همکاری های اقتصادی، فرهنگی و آموزشی بوده و با توجه به توانمندی هایی که در ایران شاهد بوده ایم، بسیار مشتاق شده ایم این مراودات را هرچه سریع تر آغاز کنیم.
وی افزود: حزب ملی اسکاتلند، حزب حاکم در این کشور است و از 59 اسکاتلندی عضو پارلمان، 56 نفر عضو این حزب هستند و با توجه به علاقه مندی حزب ملی به روابط نزدیک با ایران، امیدواریم که بتوانیم قدم های مثبتی در این زمینه برداریم.
نماینده حزب ملی اسکاتلند در ادامه تصریح کرد: ما به عنوان حزب حاکم در اسکاتلند همیشه مخالف تصمیماتی بوده ایم که غربی ها علیه بالاخص جمهوری اسلامی ایران گرفته اند و معتقد هستیم این تصمیمات که مشکلات زیادی برای ایران و همچنین سایر کشورها به وجود آورده، از اساس اشتباه بوده است.
الکس سالموند ادامه داد: 100 میلیون اسکاتلندی در سراسر جهان زندگی می کنند که 20 میلیون نفر از آنها ساکن آمریکا هستند و ما تلاش داریم از طریق آنها تفکرات اشتباه در خصوص رابطه مسلمانان و گروه های تروریستی را اصلاح کنیم.
وی با اشاره به تصمیم پارلمان آمریکا در خصوص لزوم صدور ویزا برای کسانی که به ایران سفر داشته اند، گفت: این یک تصمیم اشتباه است که امیدواریم هرچه سریع تر اصلاح شود.
همچنین در ادامه این دیدار خانم احمد شیخ از نمایندگان پارلمان اسکاتلند گفت: من یک مسلمانم که تلاش دارم با بحث اسلام هراسی در دنیا مبارزه کرده و تصویری صحیح از اسلام را ترویج دهم.
وی افزود: سفر به ایران برای من خیلی شگفت آور بود که از نزدیک شاهد این باشم که پارلمان ایران از نظر فناوری و تجهیزات از پارلمان انگلستان بسیار به روزتر است.
وی گفت: دانشگاه های شما از نظر آموزشی در سطح بسیار مناسبی قرار دارد و امیدواریم که بتوانیم در زمینه تبادل دانشجو، اقداماتی را انجام دهیم تا این دو کشور بیشتر به هم نزدیک شوند

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید