رژیم صهیونیستی با اجرای برجام و لغو تحریم های ایران مغلوب شد | اتاق خبر
کد خبر: 310906
تاریخ انتشار: 1 بهمن 1394 - 17:05
متفکر تایلندی:
رئیس انجمن فارغ التحصیلان تایلند روز پنجشنبه تاکید کرد اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و لغو تحریم های ناعادلانه علیه ایران موضع قدرتمند جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با زورگویی های غرب را به جهانیان نشان داد و رژیم صهیونیستی با اجرای برجام مغلوب ش

به گزارش اتاق خبر ،'سیدسلیمان حسینی' رئیس انجمن فارغ التحصیلان تایلند در گفت وگویی، تصریح کرد حال شرکت های خارجی از رفع تحریم های ایران بسیار خرسند هستند و بی صبرانه برای حضور در بازار پویای ایران تلاش می کنند.
وی گفت: با رفع تحریم های غرب و ادامه برنامه صلح آمیز هسته ای در چارچوب آژانس بین المللی انرژی اتمی و به رسمیت شناختن آن توسط قدرت ها اکنون ایران با سربلندی در جامعه جهانی وارد می شده است.
وی در ادامه گفت: تلاش های همه جانبه غرب و به ویژه رژیم صهیونیستی برای به انزوا کشاندن ایران نتیجه معکوس داد و اکنون رژیم صهیونستی حتی نزد هم پیمانان خود نیز سرافکنده شده است.
این اندیشمند تایلندی خاطر نشان کرد: با توافق هسته ای ایران با قدرت های غربی، رسانه های تایلندی نیز تصویر مناسب تری ازایران ارائه می کنند که این امر خشم بدخواهان ایران از جمله رژیم صهیونیستی را در پی داشته است.
وی همچنین گفت که به رسمیت شناختن برنامه صلح آمیز هسته ای ایران اثبات کرد که ایران در دهه گذشته تنها بر حق خود پایداری کرده است و اکنون سایر کشورهای جهان نیز از ایران درس می گیرند که با استقامت می توان از حق خود دفاع کرد و آن را به دست آورد.
حسینی به روابط چند صد ساله ایران و تایلند اشاره کرد و گفت که ردپای حضور ایران در تایلند بحث جدیدی نیست و حتی مردم عادی نیز از روابط دو کشور و جایگاه فرهنگی ایران در گذشته و حال آگاه هستند.
این اندیشمند تایلندی با توجه به سابقه فرهنگی ایران و تایلند، گفت که اکنون فرصت همکاری های مختلف از جمله توسعه روابط تجاری بین ایران و تایلند فراهم شده است که این امر می تواند منجر به تامین منافع دوجانبه شود.
مدیر مدرسه علمیه المهدی(عج) در پایان با اشاره به این موضوع که لغو تحریم ها اعتبار بزرگی برای دولت و ملت ایران ایجاد کرده است، گفت اکنون جهانیان می دانند که ایران هرگز تهدیدی برای امنیت جهانی نبوده و در واقع بخشی از ثبات منطقه ای نیز ناشی از قدرت ایران است.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید