توزیع مکانی ساختمان‌های پزشکان در زنجان مطلوب نیست | اتاق خبر
کد خبر: 310971
تاریخ انتشار: 2 بهمن 1394 - 09:16
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان :
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با نامناسب دانستن توزیع مکانی ساختمان‌های پزشکان در شهر زنجان، گفت: وضعیت ساختمان‌های پزشکان ازلحاظ مطابقت با حداقل استانداردها در حد متوسط است.

اتاق خبر- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با نامناسب دانستن توزیع مکانی ساختمان‌های پزشکان در شهر زنجان، گفت: وضعیت ساختمان‌های پزشکان ازلحاظ مطابقت با حداقل استانداردها در حد متوسط است. 

علیرضا بیگلری به استانداردسازی ساختمان پزشکان در استان زنجان اشاره کرد و افزود: متأسفانه بی‌توجهی‌ها درگذشته باعث ایجاد مطب‌های غیراستاندارد در استان زنجان شده است.

وی بابیان اینکه مطب استاندارد در استان زنجان وجود ندارد، اظهار کرد: نبود آسانسور و قرار گرفتن مطب‌ها در طبقه‌های چهارم و سوم باعث رنجش بیماران شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: ۲۳۰ پزشک در تخصص‌های مختلف مطب خود را در طبقات دوم تا چهارم دایر کردند و این برای بیماران بسیار سخت است.

بیگلری با اشاره به استانداردسازی ساختمان‌های پزشکان در استان زنجان، گفت: در شهر زنجان ساختمان‌های استانداردی برای مطب پزشکان وجود ندارد که باید توجه ویژه‌ای برای رفع این مشکل شود.

وی با نامناسب دانستن توزیع مکانی ساختمان‌های پزشکان در شهر زنجان، تأکید کرد: وضعیت ساختمان‌های پزشکان ازلحاظ مطابقت با حداقل استانداردها در حد متوسط بوده و از جنبه وجود امکانات رفاهی همچون آسانسور، حمل‌ونقل و پاراکلینیک ضعیف است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: برای رفع مشکلات موجود در ساختمان‌های پزشکان شهر، مکاتباتی با دفتر فنی استانداری صورت گرفته است.

بیگلری  گفت: ده‌ها ساختمان پزشکان در مرکز شهر زنجان وجود دارد که همگی فاقد استانداردهای لازم هستند و باید سازمان نظام‌ مهندسی هم بر استانداردسازی این ساختمان‌ها جدی وارد شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر نظام پزشکی نسبت به ایجاد مطب استاندارد در زنجان تأکید جدی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان افزود: برنامه‌ریزی برای ایجاد آسانسور در ساختمان پزشکان با همکاری سازمان نظام‌مهندسی باید ویژه انجام شده و طوری فضاسازی شود که ورود برانکارد به داخل آسانسور میسر باشد.

بیگلری افزود: پزشکان باید در ایجاد مطب خود با برنامه‌ریزی و با نظارت مستقیم نظام‌مهندسی  وارد کار شوند.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید