تولید 8 هزار تن گوشت قرمز در داخل کشور | اتاق خبر
کد خبر: 312650
تاریخ انتشار: 8 بهمن 1394 - 02:01
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه به کشورهای صادرکننده پروتئین حاصل از مرغ و تخم‌مرغ پیوسته‌ایم گفت: تنها 10 درصد از گوشت قرمز مورد نیازمان واردات می شود.

اتاق خبر: حسن رکنی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: خوشبختانه در بخش پرورش و تولید دام و طیور شرایط نسبتا خوبی دارم و در دو الی سه سال اخیر از نظر کیفی و کمی رشد قابل توجهی داشته‌ایم.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا؛ وی افزود: درحال حاضر در بخش تولید پروتئین مرغ و تخم‌مرغ جزو 7 الی 8 کشور برتر در دنیا هستیم و این در حالی است که تا دو سال گذشته از وارد کنند گان پروتئین بودیم.

معاون امور تولیدات دامی با بیان اینکه امروز به کشورهای صادر کننده محصولات پروتئینی پیوسته‌ایم، گفت: سال گذشته توانستیم 150 هزارتن مرغ و تخم‌مرغ صادر کنیم که طبق گزارش‌های 9 ماهه گمرک این رقم به لحاظ  ارزشی نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است

رکنی با بیان اینکه این افزایش تولید را در بخش تولید شیر هم داشته‌ایم گفت: تاکنون 8 میلیون و 800 هزار تن تولید شده است که برآورد می‌شود تا پایان سال جاری این رقم به بیش از 9 میلیون تن برسد

وی افزود: همچنین 6 مکیلیون تن شیر صادرات کرده‌ایم که تا پایان سال جاری این رقم سه الی چهار درصد از لحاظ ارزشی افزایش پیدا می‌کند این در حالی است که در تمام دنیا با کمبود تولید شیر مواجه هستیم.

معاون تولیدات دامی با بیان اینکه 10 درصد از گوشت قرمز مورد نیاز کشور را وارد می‌کنیم ادامه داد: 90 درصد نیاز کشور در زمینه گوشت قرمز در داخل کشور تولید  می‌شود .

رکنی با بیان اینکه 800 هزار تن گوشت قرمز تولید شده است ادامه داد: در تلاش هستیم که این رقم را کاهش دهیم.

وی همچنین با اشاره به صادرات دام سبک به کشورهای همسایه گفت: خوشبختانه توانسته‌ایم یک میلیون راس دام سبک صادرات داشته‌باشیم.

وی همچنین با بیان اینکه صادرات عسل به 5 هزار تن رسیده  است گفت: در این بخش هم توانستیم درآمدهای ارزی قابل توجهی داشته‌باشیم.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و معاونت امور تولیدات دامی گفت: این تفاهم‌نامه در راستای سیاست‌های توسعه روستایی و اشتغال پایدار در مناطق روستایی انجام می‌شود.

رکنی افزود: با توجه به اینکه بیش از 50 درصد تولیدات دام سبک و سنگین و تولید شیر در مناطق روستایی انجام می‌شود و طبیعتا روستاها موتور محرکه بسیاری از واحدهای تولیدی هستند و مجموعه اقتصاد خانوار روستایی به فعالیت‌های کشاورزی و دامداری گره خورده است بنابراین طبق این تفاهم‌نامه فضای معیشتی روستاییان هم نوسازی، بهسازی و گسترش می‌یابد.

وی به ایجاد کارگروهی در زمینه اخذ تصمیمات برای فضاهای معیشتی در روستاها اشاره کرد و گفت: این کارگروه مشترک بین بنیاد مسکن و وزارت جهاد کشاورزی برای تصمیم‌گیری درباره فضاهای معیشتی مناطق روستایی ایجاد می‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید