مواضع معارضان سوری؛نمایانگر ناتوانی در برابر ارتش سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 314341
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1394 - 02:01
هیات معارضان سوری حاضر در مذاکرات ژنو در اظهاراتی که ناتوانی آنها و اربابان سعودی شان در برابر پیشروی های ارتش سوریه را نمایان می کند خواستار توقف حملات هوایی روسها و عملیات ارتش سوریه شدند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از پایگاه العهد، استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد: لیست معارضان سوری شرکت کننده در مذاکرات ژنو را فردا به هیات مذاکره کننده دولت سوریه تحویل خواهد داد.

از سوی دیگر هیات معارضان سوری حاضر در ژنو در مصاحبه با رسانه ها ادعا کردند: ما برای مطلع کردن جهان از آنچه جنایت های نظام سوریه در حق مردم بی گناه سوریه خواندند، به ژنو آمده اند و ادعا کردند همزمان با رایزنی های آنها در رابطه با پایان محاصره شهرهای سوریه، دولت سوریه حملات نظامی خود را ادامه می دهد.

معارضان در ادامه در ادعایی حملات نظامی دولت سوریه در حلب و حومه آن را برای مذاکرات ژنو تهدید آمیز خواندند.

این هیات با بیان اینکه دولت سوریه و جنگنده های روسیه همزمان با نشست صلح سوریه در ژنو به حملات نظامی خود در عرصه میدانی ادامه می دهند، ادعا کردند: کشتار مردم سوریه به بهانه مبارزه با داعش کماکان ادامه دارد و ما از دولت بشار اسد خواهانیم که علاوه بر پایان دادن به محاصره شهروندان و بمباران آنها، زندانیان را نیز آزاد کنند.

معارضان اجرای قطعنامه شورای امنیت به شماره  را تنها راه پایان دادن به کشتار مردم سوریه عنوان کردند.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید