تهیه دستور العمل نحوه تبلیغات کاندیداها در فضای مجازی | اتاق خبر
کد خبر: 318462
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 06:30
مقیمی خبر داد:
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی موضوع بررسی تبلیغات در فضای مجازی به وزارت کشور محول شد و قرار است دستور العمل لازم در این زمینه ظرف امروز و فردا تهیه و با امضای وزیر کشور به سراسر کشور ابلاغ شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور در گفتگویی اظهارداشت: با پیوستن 38 نامزد نمایندگی مجلس شورای اسلامی به رقابت های انتخاباتی تعداد نهایی داوطلبان شرکت در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی به 6 هزار و 229 نفر رسید.

وی با اعلام اینکه تبلیغات قانونی نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی از پنجشنبه 29 بهمن ماه آغاز می شود و یک هفته ادامه خواهد داشت اظهار داشت: تبلیغات زودهنگام انتخاباتی تخلف محسوب می شود و گزارش های دریافتی حاکی از رعایت اخلاق مداری و قانون در سراسر کشور و تخلفات حداقلی است .معاون سیاسی وزیر کشور با اعلام اینکه با تخلف انتخاباتی در فضای مجازی برخورد خواهد شد، افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی موضوع بررسی تبلیغات در فضای مجازی به وزارت کشور محول شد و قرار است دستور العمل لازم در این زمینه ظرف امروز و فردا تهیه و با امضای وزیر کشور به سراسر کشور ابلاغ شود.

مقیمی درباره تبلیغات گروه های سیاسی پیش از زمان رسمی تبلیغات نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: اینگونه تبلیغات بدون ذکر نام نامزدهای مورد حمایت گروه های سیاسی صرفاً با هدف دعوت مردم برای شرکت در انتخابات صورت می گیرد و به ایجاد فضای شور انتخاباتی در جامعه کمک خواهد کرد و منع قانونی ندارد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در پایان مردم را به حضور گسترده در انتخابات هفتم اسفند در همان ساعات اولیه شروع رأی گیری دعوت کرد.

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید