صادرات نفت کوره ایران رکورددار شد | اتاق خبر
کد خبر: 321522
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 19:38
پس از افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت، حجم فروش و صادرات نفت کوره ایران هم با افزایشی بیش از ۸۰ درصدی همراه شد و سنگاپور بزرگترین مشتری نفت کوره کشور لقب گرفت.

اتاق خبر: انتظار می رود از کل صاردات نفت کوره ایران که ۱.۲ میلیون تن در ماه فوریه خواهد بود، نیمی از آن به سنگاپور باشد.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ در همین حال از ۷۶۰ هزار تن صادرات نفت کوره ایران در ماه گذشته میلادی، در حدود ۱۰۰ هزار تن آن به سنگاپور بود.

انتظار می رود نیم دیگری از صادرات نفت کوره ایران در ماه فوریه به بازار سوخت «الفحیره» امارت فرستاده شود، این در حالی است که صادرات نفت کوره ایران قبل از اعمال تحریم‌های غرب علیه این کشور، ماهانه ۶۰۰ هزار تن بود که در حدود نیمی از آن روانه سنگاپور می شد.

در همین حال، میانگین صادرات نفت کوره ایران به سنگاپور در سال ۲۰۱۰ میلادی ماهانه ۲۷۰ هزار تن گزارش شده است.

همچنین قرار است در ماه جاری میلادی ۵ کشتی بزرگ که ظرفیت هر کدام ۷۵ هزار تن است، صادرات نفت کوره ایران را به سنگاپور عهده دار شوند، این در حالی است که منابع خبری دیگر بر این باور هستند که ۸ کشتی عهده دار صادرات نفت کوره ایران به سنگاپور خواهند بود.

بر همین اساس، صادرات نفت کوره ایران در ماه گذشته میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۴۲۰ هزار تن گزارش شده است از رشد ۸۱ درصدی برخوردار شده است.

94109

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید