برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با قوانین صادرت و واردات در اتاق خراسان شمالی | اتاق خبر
کد خبر: 322154
تاریخ انتشار: 11 اسفند 1394 - 12:15
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در گفت و گو با اتاق خبر اعلام کرد:
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی: دوره های آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات صادرت و واردات در اتاق خراسان شمالی با هدف ارتقای سطح آگاهی علمی تجار و بازرگانان برگزار می شود.

اتاق خبر- رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در رابطه با اولویت های کاری این اتاق در دوره پسابرجام گفت: در این دوره اهدافی همچون اعزام و پذیرش هیآت های خارجی، برگرازی نمایشگاه، جذب هر چه بیشتر سرمایه گذاران خارجی و داخلی ، برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات صادرات و واردات و ... در دستور کار است.

محمد صمدی در گفت و گو با اتاق خبر افزود: تاکنون اتاق بجنورد میزبان هیأت هایی از کشورهای چین، پاکستان و .. بوده که تلاش اتاق بر این است که هیأت های بیشتری را از کشورهای مختلف دعوت کند.

وی در ارزیابی مذاکرات انجام شده با هیآت های خارجی اظهار کرد: در جریان این نشست ها توانمندی ها و پتانسیل های موجود در استان را به تجار و بازرگانان خارجی معرفی می کنیم. این هیآت ها علاقمند به حضور در عرصه های مختلف اقتصادی در استان هستند و در این راستا توافقاتی صورت گرفته ولی تاکنون عملیاتی نشده است.

صمدی در رابطه با تاسیس صندوق پژوهش و فناوری در استان خراسان شمالی گفت: این صندوق با هدف حمایت از طرح های پژوهشی و علمی استان ها در راستای تجاری سازی آن ها تاسیس خواهد شد.  همچنین به جمع آوری اطلاعات لازم برای دستگاه های اجرایی و تشکل ها کمک شایانی خواهد کرد و اعتبارات لازم به منظور اجرایی کردن اهداف اتاق را برآورده می کند.

وی در رابطه با عملکرد کمیسیون های اتاق خراسان شمالی عنوان کرد: در سنوات گذشته از کمیسیون های اتاق عملکرد خوبی را شاهد بودیم و به نسبت سایر اتاق های سراسر کشور امتیازات مطلوبی را کسب کردیم.

صمدی همچنین به برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات صادرت و واردات در اتاق خراسان شمالی اشاره ای داشت و گفت: این کلاس ها با هدف ارتقای سطح آگاهی علمی تجار و بازرگانان برگزار می شود و در این راستا از اساتید برجسته موسسه آموزش عالی اتاق ایران و سازمان توسعه و تجارت دعوت به عمل آمده است.

به گفته وی؛ اتاق بازرگانی خراسان شمالی عمدتا در زمینه های مختلف همچون سرمایه گذاری، صادرات و واردات و ... موفق عمل کرده و به تعبیری اقتصاد خراسان شمالی به همت این اتاق می چرخد.

صمدی به مشکلات صادرکنندگان استان اشاره کرد و گفت: بارها در جلسات تصمیم گیری این موضوع که سرمایه در گردش برای صادرکنندگان باید در اولویت قرار گیرد، گوشزد شده است. اگر سرمایه در گردش در حد کافی نباشد، سرمایه گذاران یارای رقابت با دیگر کشورها را نخواهند داشت.

به گفته رئیس اتاق خراسان شمالی، کاهش بهره های بانکی و اعطای مجوزهای صادراتی از دیگر درخواست های اعضای اتاق بجنورد است.

وی گفت: امید می رود با ورود هیآت های عالی رتبه به کشور و همچنین استان خراسان زمینه های توسعه و رونق اقتصادی فراهم شود.

94106 ت 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید