حذف بروکراسی اداری جهت ایجاد انگیزه در بین تولیدکنندگان | اتاق خبر
کد خبر: 325322
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1394 - 13:26
رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی زنجان در گفت و گو با اتاق خبر مطرح کرد:
دستگاه اداری کشور وقت و انرژی زیادی را از تولیدکنندگان می گیرد و لازم است آن ها پروسه طولانی را پشت سر گذارند که درنتیجه انگیزه برای تولید از بین می رود.

اتاق خبر- رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی زنجان در رابطه با عملکرد این کمیسیون گفت: باتوجه به جایگاه صنعت در توسعه و رونق اقتصادی کشور، به دنبال شناسایی فرصت ها و تهدیدهای استان زنجان هستیم و در این راستا استراتژی مورد نظر خود را تهیه کرده ایم.

محمدتقی مقدم فرد در گفت و گو با اتاق خبر افزود: باتوجه به ظرفیت های اتاق بازرگانی در تلاش هستیم که زمینه های رشد و توسعه حوزه صنعت را فراهم کنیم، بدین منظور با تشکیل کمیسیون صنعت مقدماتی را آماده کرده ایم و به دنبال اجرایی کردن آن هستیم.

وی در رابطه با کار مشترک دو کمیسیون صنعت و کشاورزی گفت: تشکیل کارگروه تخصصی در جهت اقدام مشترک در این زمینه در دستور کار قرار گرفته است. همچنین تشکیل و آغاز به کار کمیته هایی چون صنعت ساختمان و عمران، صنعت خودرو، ساخت تجهیزات و ماشین سازی، صنایع غذایی و دارویی و ... از جمله برنامه های این کمیسیون مشترک است.

عضو هیأت رئیسه اتاق زنجان گفت: کمیسیون صنعت SWOT را جهت تدوین استراتژی مورد نظر و ارائه آن آماده و تهیه کرده است.

مقدم فرد با بیان اینکه به احتمال زیاد سال 95 سال خوبی برای اقتصاد کشور خواهد بود؛ گفت: در این راستا باید در جهت رفع تحریم های داخلی و رفع بروکراسی پیچیده اداری تلاش کرد که این موضوع برنامه ریزی بلندمدتی را می طلبد.

وی ادامه داد: دستگاه اداری کشور وقت و انرژی زیادی را  از تولیدکنندگان می گیرد و لازم است آن ها پروسه طولانی را پشت سر گذارند که درنتیجه انگیزه برای تولید از بین می رود.

مقدم فرد گفت: با ساده سازی و اصلاح قوانین باید برای تولیدکنندگانی که با امر تولید عجین شده اند انگیزه لازم برای تولید با کیفیت و توسعه واحدهای تولیدی ایجاد کرد.

به گفته وی؛ اخذ مالیات های سنگین، بیمه و بهره های بالای بانکی از جمله عواملی هستند که مانع رقابت تولیدکنندگان و صادرکنندگان داخلی با سایر کشورها خواهد شد.

94106 ت 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید