آمریکا هشدار سفر به ایران را تمدید کرد | اتاق خبر
کد خبر: 326124
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1394 - 16:52
وزارت امور خارجه آمریکا با تمدید هشداری که در اواخر ژانویه در زمینه سفر گردشگران آمریکایی به ایران صادر کرده بود اعلام کرد، شهروندان آمریکایی باید از سفر به ایران اجتناب کنند.

اتاق خبر: وزارت امور خارجه آمریکا با تمدید هشداری که در اواخر ژانویه در زمینه سفر گردشگران آمریکایی به ایران صادر کرده بود اعلام کرد، شهروندان آمریکایی باید از سفر به ایران اجتناب کنند، زیرا ریسک بازداشت شدن در این کشور همچنان بالاست.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ به رغم موفقیت های دیپلماتیک اخیر در دستیابی به توافق هسته ای، روابط تهران و واشنگتن همچنان از پیچیدگی های خاصی برخوردار است.

بر اساس این توصیه که روز دوشنبه صادر شده: «وزارت امور خارجه (آمریکا) به شهروندان آمریکایی درباره ریسک های سفر به ایران هشدار می دهد... این (توصیه) جایگزین هشدار سفر به ایران (این وزارتخانه) در روز 29 ژانویه 2016 می شود تا بر ریسک بازداشت و توقبف شهروندان آمریکایی تصریح کند.»

به علاوه، بر اساس این هشدار سفر، اداره هوانوردی فدرال آمریکا نیز به هواپیماهای مسافری آمریکا توصیه کرده که در اطراف یا درون حریم هوایی ایران احتیاط هایی را معمول بدارند.

در این بیانیه همچنین آمده است: «دولت آمریکا دارای هیچگونه روابط دیپلماتیک و کنسولی ای با جمهوری اسلامی ایران نیست و بنابراین نمی تواند از شهروندان آمریکایی در ایران حمایت به عمل آورده یا خدمات معمول کنسولی به آنها ارائه دهد.»

در ماه فوریه، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفته بود، احتمال برقراری مجدد روابط عادی بین تهران و واشنگتن وجود دارد، به شرطی که دو طرف اراده سیاسی کافی از خود نشان دهند و گام هایی را برای ایجاد اعتماد متقابل بردارند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید