بشار جعفری مذاکرات با دی میستورا را مفید ارزیابی کرد | اتاق خبر
کد خبر: 327114
تاریخ انتشار: 1 فروردین 1395 - 12:44
رئیس هیات نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات ژنو بعد از دیدار با فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه این نشست را خوب توصیف کرد و گفت: ما بر عناصر اصلی حل بحران تمرکز کردیم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، بشار جعفری، رئیس هیات نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات ژنو بعد از دیدار روز جمعه با استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه گفت: مذاکرات مفید بود و در جریان آن بر عناصر اصلی برای حل سیاسی بحران سوریه متمرکز شدیم. این موضوع را دی میستورا در نشست قبلی ارائه کرده بود.

جعفری گفت: معتقدیم تصویب این اصول که ما آن را عناصر اصلی می‌خوانیم موجب گفت‌وگوی سوری - سوری جدی شود و در ایجاد آینده کشور سهیم باشد. این اصول در را به روی گفت‌وگوی جدی میان سوری‌ها به رهبری سوریه و بدون مداخله خارجی و طرح هیچگونه پیش شرطی می‌گشاید.

از سوی دیگر دی میستورا نسبت به مذاکرات هفته اول ابراز خوشبینی کرد و گفت: در هفته آینده (دوشنبه به بعد) تلاش می‌کنیم تا نقشه راه و دستوری را برای انتقال سیاسی و ایجاد راهکار نهائی ارائه دهیم.

میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه نیز پیشتر اظهار داشت، مسکو با هرگونه ساختاری برای سوریه موافقت خواهد کرد در صورتیکه با تایید تمامی طرف‌های شرکت کننده در مذاکرات صورت گیرد.

بوگدانف گفته بود: تعیین سرنوشت کردها در سوریه به نظر ممکن می‌رسد. اما باید در قانون اساسی جدید ذکر شود.

وی بر لزوم توافق با دیگر شرکت کنندگان در مذاکرات تاکید کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید