ناسا با هدست هولولنز مایکروسافت شما را به قدم زدن روی مریخ دعوت می‌کند! | اتاق خبر
کد خبر: 329173
تاریخ انتشار: 13 فروردین 1395 - 15:51
ناسا در حال همکاری با مایکروسافت برای نشان دادن سیاره سرخ به علاقمندان است.

پروژه جدیدی به نام «مقصد: مریخ» به بازدیدکنندگان از ناسا اجازه می‌دهد به کمک هدست هولولنز مایکروسافت و واقعیت افزوده یک تور مجازی با یک راهنمای هولوگرافیک ویژه، فضانورد مشهور باز آلدرین روی سطح این سیاره داشته باشند.

این تور مجازی قرار است در مجموعه بازدیدکنندگان Kennedy ناسا در فلوریدا و در تابستان شروع شود و از ابزار OnSight استفاده می‌کند. این ابزار که توسط مایکروسافت و ناسا ساخته شده اطلاعات و تصاویر جمع‌آوری شده توسط مریخ‌نورد “کنجکاوی” که از تابستان 91 مشغول گردش روی مریخ است را به همراه هدست هولولنز مایکروسافت به یک تجربه کامل تبدیل می‌کند.


OnSight در واقع ابزاری برای بررسی نتایج و تصاویر جمع‌آوری شده توسط کنجکاوی است که به کمک آن دانشمندان ناسا می‌توانند مقصد و ماموریت جدید کنجکاوی را تعیین کنند. اما حالا این ابزار یک استفاده هیجان‌انگیز دیگر نیز برای افراد عادی خواهد داشت. «باز آلدرین» فضانورد مشهور و Erisa Hines راهبر مریخ‌نورد کنجکاوی شما را به نقاطی از مریخ که کشف‌های مهمی در آن‌جا به وقوع پیوسته خواهند برد.

جف نوریس مدیر پروژه OnSight و همچنین «مقصد: مارس» در این‌باره می‌گوید:

ما خوشحالیم که به عموم مردم امکان دیدن مریخ را به کمک آخرین فناوری‌هایی می‌دهیم که به دانشمندان برای برنامه‌ریزی فعالیت‌های کنجکاوی کمک می‌کند. بازدیدکنندگان ضمن گردش دلخواه با ویژگی‌های منحصربه‌فرد این سیاره نیز آشنا خواهند شد.

منبع: فارنت

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید