واکنش چاوش اوغلو به نشست رامسر | اتاق خبر
کد خبر: 330900
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1395 - 21:08
ایرنا نوشت: وزیر خارجه ترکیه در گفت و گو با شبکه خبر تلویزیون دولتی ترکیه و خبرگزاری آناتولی چهارمین نشست وزیران خارجه در رامسر را مفید ارزیابی کرد و گفت: با دکتر ظریف در مورد مقدمات سفر روحانی به ترکیه صحبت کردیم.

اتاق خبر - مولود چاووش اوغلو در حاشیه چهارمین نشست سه جانبه وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران، تركیه و جمهوری آذربایجان كه به میزبانی جواد ظریف روز گذشته در رامسر برگزار شد، با اشاره به اینكه ، دیدارهای دوجانبه ای نیز با وزیر خارجه ایران و آذربایجان داشته است ، افزود: كنفرانس مطبوعاتی مشتركی كه قرار بود در پایان این نشست برگزار شود، لغو شد.

چاووش اوغلو به خبرنگاران رسانه های تركیه گفت: تركیه به مكانیزم های سه جانبه منطقه ای اهمیت زیادی می دهد و علاوه بر مكانیزم سه جانبه وزرای خارجه ایران، تركیه و جمهوری آذربایجان، مكانیزم های سه جانبه ای دیگری با تركمنستان و گرجستان تشكیل شده كه جمهوری آذربایجان در مركز آن قرار دارد.

چاووش اوغلو نشست رامسر را مفید توصیف كرد و گفت: با همتای آذربایجانی خود مساله قره باغ و در این چارچوب و آنچه را كه باید گروه مینسك و تركیه باید انجام دهد، بحث و گفت و گو كرده است.
وی در خصوص دیدار دوجانبه با ظریف گفت: در این دیدار ابعاد مختلف روابط دوجانبه و مقدمات سفر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به تركیه را گفت و گو كرده است. چاوش اوغلو هم مذاكرات دوجانبه و هم سه جانبه را موفق و سازنده خواند.
او در خصوص مناقشه قره باغ و موضع تركیه در این زمینه گفت: موضع آنكارا در قبال مساله بسیار روشن است. تركیه می خواهد به فوریت مساله قره باغ از طریق مسالمت آمیز و در چارچوب تمامیت ارضی آذربایجان حل و فصل شود.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید