خودروسازان توان خرید مردم را در نظر بگیرند | اتاق خبر
کد خبر: 332272
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 20:49
دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران گفت:‌ صنعت خودرو اعم از خودروسازان و قطعه‌سازان باید توان خرید مردم را در نظر گرفته و تولید خودرو برای اکثریت مصرف‌کنندگان را که توان خرید محدودی دارند در دستور کار قرار دهند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا ساسان قربانی  اظهار کرد: خودروسازان در دور جدید فعالیت‌های خود باید خودروهایی را طراحی و تولید کنند که در سطح قیمتی ارزان قرار گیرند.

وی با بیان اینکه برای طراحی و تولید خودروی ارزان قیمت از ابتدا باید داخلی‌سازی قطعات آن صورت گیرد، خاطرنشان کرد:‌ با داخلی‌سازی قطعات هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده خودرو کاهش می‌یابد.

قربانی ادامه داد: در این زمینه قطعه‌سازان باید از ابتدای فرآیند طراحی تا تولید خودرو مشارکت داشته باشند تا بتوانند قطعاتی با تیراژ بالا و هزینه پایین تولید کنند، کاری که امروز در صنعت خودروی جهان اتفاق می‌افتد.

وی اضافه کرد: خودروی ارزان قیمت حاصل تولید قطعه و خودرو در تیراژ اقتصادی بالا است زیرا در تیراژ اقتصادی، هزینه تمام شده کاهش یافته و کیفیت افزایش می‌یابد.

دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران افزود: تولید خودروی ارزان قیمت در ایران بدون دستیابی به تیراژ اقتصادی ممکن نیست در این زمینه تیراژ اقتصادی برای تولید یک خودروی ارزان قیمت سالانه حداقل 300 هزار دستگاه از یک محصول است.

وی با بیان اینکه با تولید خودروهای متعدد اما با تیراژ پایین، هدف تولید خودروی ارزان قیمت محقق نخواهد شد، تصریح کرد: خودروسازان باید براساس واقعیت‌های جامعه که نیاز به تولید خودروی ارزان قیمت است حرکت کنند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید