جبهه النصره خلبان جنگنده سوری را تحویل احرار الشام داد | اتاق خبر
کد خبر: 332274
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 14:31
گروه تروریستی جبهه النصره خلبان سوری ربوده شده را به گروه تروریستی احرار الشام تحویل داد.

اتاق خبر - به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، هواپیمای این خلبان سوری چند روز پیش در حین انجام مأموریت شناسایی در حومه ادلب هدف قرار گرفت و سرنگون شد.

با تحویل این خلبان به گروه تروریستی احرار الشام چنین به نظر می رسد که هواپیمای وی با شلیک ضد هوایی این گروه تروریستی سقوط کرده است.

جبهه النصره با انتشار عکسی از این خلبان که جراحت‌هایی بر چهره داشت، در صفحه توییتر خود نوشت که این خلبان را به گروه احرار الشام تحویل داده است.

به محض سرنگون شدن این هواپیما که در حال عملیات شناسایی بر فراز حومه جنوبی حلب بود، جبهه النصره مسئولیت این رخداد را بر عهده گرفت و اعلام کرد که خلبان آن را اسیر کرده است. این هواپیما با اصابت موشک حرارتی سقوط کرد.

در همین حال گفته می‌شود که یک خبرنگار وابسته به النصره در حلب در صفحه رسمی خود در توییتر نوشته است که گروه احرار الشام این جنگنده را با استفاده از موشک حرارتی زمین به هوا سرنگون کرده است اما سرکرده‌های احرار الشام این مطلب را تکذیب کرده اند.جبهه النصره و احرار الشام و دیگر گروه‌های تروریستی بخشی از تشکیلات جیش الفتح هستند.

محمد الشامی، فرمانده احرار الشام در جبهه های حلب گفت: این هواپیما با شلیک ضد هوایی 23 میلیمتری و در چار چوب طرح نظامی جیش الفتح در حومه شمالی و جنوبی حلب برای حمله به هواپیماهای جنگی سقوط کرده است.

منبع: ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید