بانک‌های انگلیس از آمریکا می ترسند | اتاق خبر
کد خبر: 332764
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 20:53
بانک‌های انگلیسی به خاطر ترس از تحریم‌ها و اقداماتی که آمریکا ممکن است علیه آنان انجام دهد، خواستار تجارت با ایران نیستند.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از رویترز، محدودیت‌های بانکی علیه ایران در ماه ژانویه به خاطر پذیرش ایران مبنی بر محدود کردن فعالیت‌های هسته‌ای خود برداشته شد اما ایران همچنان در تقلای جذب سرمایه به سر می‌برد، زیرا بسیاری از بانک‌های بزرگ هنوز از اینکه آمریکا علیه آنان محدودیت اعمال کند، در ترس و نگرانی به سر می‌برند.

«نورمن لامونت» فرستاده ویژه تجارت با ایران در دولت انگلیس و وزیر پیشین دارایی این کشور می‌گوید: «این مشکلی است که من نگرانم حل شدن آن مدت کمی زمان ببرد. شما باید درک کنید که چرا آنان در این مورد محتاطانه عمل می‌کنند. این بانک‌ها پیش از این میلیاردها دلار در این رابطه جریمه شده‌اند.»

در همین حال، الکساندرا رنیسون که عضو یکی از موسسات انگلیسی است، هم اظهار می دارد: «بانک‌های کوچکتر اروپایی تجارت مالی با ایران را آغاز کرده‌اند اما وام‌دهندگان و موسسات انگلیسی ابداً چنین ریسکی را نمی‌پذیرند.»

با این وجود، نمایندگان جمهوری‌خواه آمریکا هم در تلاش هستند تا طرحی را ارائه کنند که مانع از دسترسی ایران به معاملات دلاری شوند.  

منبع: مهر

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید