«حل مشکل بیمه و رفع بیکاری» مهمترین مطالبات کارگران آجرپز | اتاق خبر
کد خبر: 333855
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1395 - 15:00
یک فعال صنفی کارگران کوره پزخانه ها در آستانه هفته کارگرمطرح کرد:
یک فعال صنفی کارگران کوره پزخانه ها می گوید: با توجه به رکود حاکم بر بازار ساماندهی اشتغال کارگران کوره پزخانه ها و رفع بیکاری ، مهمترین مطالبه کارگران این صنف است.

اتاق خبر- یک فعال صنفی کارگران کوره پزخانه ها می گوید: با توجه به رکود حاکم بر بازار ساماندهی اشتغال کارگران کوره پزخانه ها و رفع بیکاری ، مهمترین مطالبه کارگران این صنف است.

«پیروز چراغی»، رئیس انجمن صنفی کارگران کوره پزخانه های یافت آباد با اشاره به نزدیک شدن به هفته کارگر گفت: سالهاست مطالبات کارگران کوره پزخانه ها برآورده نشده باقی مانده است.

وی حل مشکل بیمه این کارگران را یکی از مهمترین این مطالبات برشمرد و گفت: نظارتی بر عملکرد کارفرمایان کوره های آجرپزی وجود ندارد و این کارفرمایان حق بیمه این کارگران را به صورت مرتب پرداخت نمی کنند.

وی ادامه داد:   کارگرانی هستند که با بیش از بیست سال سابقه کار، کمتر از پنج سال سابقه بیمه دارند و هرگز به سن بازنشستگی نمی رسند.

چراغی در ادامه به رکود حاکم بر بازار ساخت و ساز و تاثیر آن بر فعالیت کوره های آجرپزی اشاره کرد و گفت: بازار آجر راکد است و این مساله  بیشتر کوره پزخانه های کشوررا به حالت تعطیل یا نیمه تعطیل در آورده است، برای نمونه در منطقه یافت آباد 18 کوره آجرپزی فعال داشتیم که در چند ماه گذشته همه آنها خط تولید را متوقف کرده اند.

وی افزود: برای حل این بیکاری فزاینده و رو آوردن کارگران کوره پزخانه ها به مشاغل کاذب باید توسط مسئولان چاره اندیشی شود.

این فعال صنفی کارگران کوره پزخانه ها،با بیان این مطلب که در مورد افزایش دستمزد 95 کارگران کوره‌پز هنوز تصمیم گیری نشده است گفت: دستمزد کارگران کوره پزخانه ها در مناطق مختلف معمولا براساس پیمان دسته جمعی میان انجمن های صنفی و کارفرمایان تعیین می شود که امسال هنوز این جلسات برگزار نشده است.

وی تصریح کرد: با توجه به رکود حاکم بر بازار و کمبود تقاضا بعید می دانم که در سال جاری دستمزد کارگران کوره پز که معمولا بر اساس تعداد خشت تعیین می شود، بتواند افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کند.

منبع: ایلنا 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید