تردد قطارهای مترو با سرعت 120 کیلومتر در شهر آفتاب | اتاق خبر
کد خبر: 334662
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 17:22
مدیر عامل شرکت مترو ویژگی‌های خط متروی شهر آفتاب را تشریح کرد.

1458297577096_taghavi-21.jpg

اتاق خبر - هابیل درویشی صبح امروز در مراسم افتتاح خط و ایستگاه متروی شهر آفتاب با بیان اینکه در یک سال و نیم آتی کار بزرگی را انجام خواهیم داد، گفت: سال 94 با اینکه سال سخت اما پرباری برای مترو و مدیریت شهری بود به گونه‌ای که 37 کیلومتر خط 3 مترو، فرودگاه مهرآباد و ... مورد بهره‌برداری قرار گرفت و امروز نیز شاهد افتتاح ایستگاه متروی شهر آفتاب هستیم.

وی با بیان اینکه طول خط متروی حرم تا شهر پرند 52 کیلومتر است که در سه فاز طراحی شده است، گفت: فاز اول از ایستگاه متروی شاهد تا شهر آفتاب، فاز دوم از شهر آفتاب تا فرودگاه امام خمینی (ره) و فاز سوم نیز از فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر پرند ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت مترو با بیان اینکه تنها یک "یاحسین" و عزم ملی برای تکمیل این پروژه مانده است، گفت: فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) به عنوان ویترین شهر نیازمند مترو است.

وی در تشریح ویژگی‌های این خط مترو با بیان اینکه ایستگاه شهر آفتاب 25 هزار متر است، گفت: سرعت قطار در این خط 120 کیلومتر است و این در حالیست که قطارها در این خط به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان تردد در خط یک را نیز دارند و افراد می‌توانند از شهر آفتاب تا تجریش سفر کنند و حتی می‌توان برنامه‌ریزی‌های لازم را برای حرکت شبانه این خط در نظر گرفت.

درویشی با بیان اینکه کار بسیار سختی طی سه ماهه اخیر برای افتتاح و بهره‌برداری ایستگاه متروی شهر آفتاب پیشروی مسئولان بود، گفت: امروزه 3.5 میلیون مسافر توسط مترو جابجا می شود و این در حالیست که بیش از 180 کیلومتر مترو در تهران وجود دارد و 70 درصد پیشرفت مترو طی یک دهه اخیر و در زمان مدیریت شهری فعلی بوده است و امیدواریم با اهتمام مسئولان دولتی خط پرند تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید