ثبت 96 شركت تجاري، صنعتي و خدماتي در سال جاري | اتاق خبر
کد خبر: 33502
تاریخ انتشار: 30 آبان 1391 - 13:36

سعيد رحيمي رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اعلام خبر رشد 237 درصدي ثبت شركت در واحد ثبت شركتها و مالکیت هاي صنعتی معنوی این منطقه نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار داشت: طي هفت ماهه نخست سال جاري تعداد 96 شركت داخلي و خارجي در اين منطقه  به ثبت رسيده است.

به گزارش اتاق نیوز وي اضافه كرد: از اين تعداد 80 شركت ايراني، 5 شعبه شركت ايراني، 10 شركت خارجي و يك مورد نيز شعبه شركت خارجي مي باشند.

رحيمي افزود:حوزه فعاليت 73 شركت بازرگاني، 11 شركت صنعتي و 12 شركت نيز خدماتي است.

مديرعامل منطقه آزاد انزلي خاطر نشان كرد: با ثبت 96 شركت در هفت ماه اخير تعداد شركت هاي ثبت شده در اين منطقه به 540 شركت افزايش يافته و حجم سرمایه ثبتی به حدود 1 هزار و 677 میلیارد ریال بالغ شده است .

وی بابيان اينكه در سال 84 تعداد شرکت های ثبت شده در منطقه آزاد انزلی 12 شرکت با حجم سرمایه ای در حدود 6میلیارد و 350 میلیارد ریال بود افزود : رشد مطلوب تعداد و حجم سرمایه شرکت های ثبتی در این منطقه از اولین سال فعالیت منطقه آزاد انزلي تاكنون بيانگر تلاش بي وقفه در جهت جذب سرمایه گذاري در این منطقه می باشد .

ریس هیأت مدیره منطقه آزاد انزلی از ثبت 54 شرکت خارجی از سال 84 تا ابتداي آبان ماه سال جاري خبر داد و اضافه کرد: صاحبان و سرمایه گذاران شرکتهای خارجی ثبت شده در منطقه آزاد انزلی دارای تابعیت کشورهای سوئد، انگلستان، روسیه،ترکمنستان، پاکستان، چین، کره جنوبی،امارات متحده عربي،آلمان، هند و آذربایجان بوده که میزان مشارکت و مالکیت سرمایه گذاران خارجی در اين منطقه از 33  الی 100 درصد می باشد.

وی تصریح نمود: تا پایان مهرماه سال 91 ، شعب ایرانی شرکتهای خارجی  به 58 شرکت و شعب خارجی شرکت های بین المللی ثبت شده در واحد ثبت شرکتها و مالکیت هاي صنعتی معنوی به 9 شرکت رسیده است .

 رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل منطقه آزاد انزلي با بیان اینکه تاکنون 7 موسسه به عنوان موسسه غیر تجاری در این منطقه ثبت شده افزود : از تعداد 540 شرکت ثبت شده در این منطقه 293 شرکت در حوزه بازرگانی، 112 شرکت در زمینه صنعتی،114 شرکت در حوزه خدماتی، 15شرکت در بخش عمرانی و   2 شرکت نيز درحوزه گردشگری فعالیت می کنند.

 رحيمي در خصوص مزایای سرمایه گذاری و ايجاد شرکت در منطقه متبوع خود اظهار داشت: معافیت مالیاتی 20 ساله از تاریخ بهره برداری انواع فعالیت های اقتصادی، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه ، آزادی مشارکت سرمایه گذاری خارجی تا سقف 100 درصد و معافیت گمرکی برای ورود کالای ساخته شده در منطقه آزاد به داخل کشور به میزان ارزش افزوده از مهمترین مزایای ثبت شرکت در منطقه آزاد انزلی است.

 

 

 

 

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید