دستگيري چهار مظنون تروريستي در بروندي | اتاق خبر
کد خبر: 338207
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 20:42
يك مقام ارشد امنيتي بروندي از دستگيري چهار مظنون تروريستي در ارتباط با ترور ژنرال «آتانزا كاراروزا» مقام ارشد سازمان ملل، در اين كشور، خبر داد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاري شينهوآ از بوجومبورا، « والنتين باگوريكاندا» مقام ارشد امنيتي با اعلام خبر فوق، افزود: تحقيقات در اين زمينه براي پيگيري و دستگيري افراد بيشتر در ارتباط با ترور اين مقام ارشد سازمان ملل، ادامه دارد.خبرگزاري شينهوآ در مورد هويت افراد دستگيرشده، جزئيات بيشتري منتشر نكرد.

صبح دوشنبه (6 ارديبهشت)ژنرال «آتانزا كاراروزا» هنگامي كه به همراه همسر خود قصد عزيمت به محل كار خود را داشت، توسط افراد مسلح ناشناس مورد حمله قرار گرفت و كشته شد.
پيشتر افراد مسلح در جريان حمله اي مسلحانه، هواداران حزب حاكم را هدف قرار دادند كه بر اثر آن 4 نفر كشته شدند.
بروندي كشوري كوچك واقع در مركز آفريقا از يك سال پيش صحنه ناآرامي است. پير انكورونزيزا رييس جمهوري اين كشور در آن زمان اعلام كرد كه قصد دارد بار ديگر نامزد انتخابات رياست جمهوري شود و همين مساله، موجي از اعتراض و مخالفت را به راه انداخت. حملات تلافي جويانه بين نيروهاي امنيتي تحت الامر انكورونزيزا و مخالفان وي، از آن زمان به بعد شدت يافت.
براساس اعلام سازمان ملل و گروه هاي مدافع حقوق بشر، بيش از 400 نفر در مدت يك سال اخير در بروندي كشته شدند.
بروندي همسايه خود رواندا را به حمايت از شورشيان مخالف رييس جمهوري متهم كرده است و بيم آن مي رود كه ناآرامي در بروندي، كل منطقه مركزي آفريقا موسوم به «گريت ليكس» را به لرزه درآورد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید