Performancing Metrics

انتخابات در آمریكا و زمینه های آشوب – 2016 | اتاق خبر
کد خبر: 338217
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 21:23
پس از جنبش چای در سال 2009 (1388) و جنبش اشغال وال استریت در سال 2011 (1390)، اكنون شاهد جرقه هایی از سومین جنبش اجتماعی – انتخاباتی در 10 سال اخیر آمریكا هستیم.

اتاق خبر - 'دونالد ترامپ' نامزد عوامگرای انتخابات ریاست جمهوری آمریكا از حزب جمهوریخواه كه اكنون سرگرم رقابت درون حزبی برای كسب نامزدی جمهوری خواهان در این انتخابات است، پنجشنبه گذشته به ایالت كالیفرنیا رفت تا در شهر 'كوستا مِسا' برای هوادارانش سخنرانی كند.

هفتم ژوئن (24 خرداد)، انتخابات درون حزبی در واپسین ایالت ها از جمله كالیفرنیا برگزار خواهد شد و شاید در این روز، تكلیف نامزد نهایی جمهوری خواهان نیز روشن شود. پیروزی در كالیفرنیا با توجه به جمعیت این ایالت، به اندازه پیروزی در چند ایالت ارزش دارد و آغاز زودهنگام تبلیغات در كالیفرنیا اقدامی درست به نظر می رسید. اما چیزی كه این نامزد عوامگرا پیش بینی نكرده بود، تظاهرات گسترده علیه او بود كه خیلی زود، به آشوب خیابانی تبدیل شد.
بیرون از محل سخنرانی ترامپ، صدها نفر از مخالفانش دست به تظاهراتی خشونت آمیز زدند كه با دخالت پلیس ضدشورش، به درگیری انجامید. پلیس از دستگیری 20 نفر خبر داد و روزنامه لس آنجلس تایمز، تصویر فردی را با صورت خونین منتشر كرد كه نیروهای امداد، در حال سوار كردن او در یك آمبولانس بودند. شبكه های تلویزیونی هم تصاویری از پلیس سواره نظام و حتی حمله معترضان به خودروهای پلیس را منتشر كردند.
هرآنچه طی دو روز گذشته از رسانه های آمریكایی منتشر شد، چشم انداز انتخاباتی پرتنش و ماه هایی پرآشوب را در ایالات متحده به نمایش گذاشت.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید