تاکتیک جدید روسیه و چین برای نفوذ به سامانه دفاعی آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 339947
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 15:44
در پی تحرکات آمریکا در استقرار سامانه‌های دفاع موشکی خود در شرق اروپا و همچنین آسیای شرقی، چین و روسیه دو رقیب همیشگی آمریکا در حال ساخت و آزمایش سلاح‌هایی هستند که بتواند به سامانه‌های دفاعی آمریکا نفوذ کند.

اتاق خبر: به نوشته روزنامه " ایزوستیا" چاپ روسیه، روسیه که چند نوع موشک فوق سریع را در دست ساخت و آزمایش دارد، اواخر ماه گذشته میلادی کلاهک‌های جنگی مورد استفاده برای این موشک‌های استراتژیک را نیز با موفقیت آزمایش کرد.

 این آزمایش شامل پرتاب موشک بالستیک دارای کلاهک‌های جنگی ویژه موسوم به "سارمات" است که جایگزینی برای موشک "ار اس 20" به شمار می‌رود که مدت خدمت آن به پایان رسیده است.

چین نیز که نگرانی مشابهی از فعالیت‌های موشکی آمریکا دارد چندی پیش اعلام کرد که یک "کلاهک‌بر" فوق سریع را آزمایش کرده است.

سرعت بسیار زیاد در تمامی این سلاح‌ها نقش تعیین کننده دارد و این ویژگی به سلاح‌های مذکور این امکان را می‌دهد که از سد سامانه‌های دفاعی آمریکا از جمله تاد و پاتریوت عبور کنند.

 پیش بینی می شود که روسیه موشک جدیدی را سال جاری میلادی آزمایش کند. آنگونه که مسکو می‌گوید این موشک قادر به نفوذ به هر سامانه دفاعی ضد موشکی خواهد بود و می‌تواند از طریق قطب شمال و جنوب به اهداف خود دسترسی پیدا کند.

 موشک سارمات سال 2018 وارد خدمت نظامی خواهد شد.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید