کشف سر «خوک» حاوی عبارت توهین‌آمیز مقابل دفتر حزب حاکم آلمان | اتاق خبر
کد خبر: 342709
تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1395 - 19:52
کله یک خوک با نوشته‌های توهین‌آمیز مقابل دفتر حزب صدراعظم آلمان در شهر اشترالزوند در شمال این کشور پیدا شد.

اتاق خبر - به نقل از پایگاه خبری ایتارتاس، نیروهای گشت‌ پلیس این شهر متوجه وجود کله یک خوک روی ورودی دفتر منطقه‌ای حزب اتحاد دموکرات مسیحی آلمان شدند اما پلیس درباره نوشته‌های روی سر این حیوان اظهارنظری نکرد. مقام‌ها تنها به گفتن این نکته اکتفا کردند که نوشته‌ای توهین‌آمیز خطاب به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روی آن سر بریده وجود داشت.

پلیس تحقیقات در این رابطه را آغاز کرده و به دنبال فرد و یا افراد توهین‌کننده به صدراعظم آلمان و ناقضان قانون نقض اختیار لاشه می‌گردند. بسیاری از ناظران معتقدند که کشف این کله خوک در محل جرم احتمالا به پیشرفت مرکل در عرصه سیاسی در سال 1990 اشاره دارد که وی به پارلمان اشترالزوند راه یافت. مرکل اکنون با انتقادهای بی‌شماری در رابطه با سیاست‌های مهاجرتی‌اش روبروست؛ سیاستی که اجازه داد بیش از یک میلیون مهاجر سال گذشته در آلمان اسکان یابند.

براساس تازه‌ترین نظرسنجی، حدود دوسوم آلمان‌ها خواستار برکناری وی در انتخابات آتی هستند. این رای‌گیری سال آتی میلادی انجام خواهد شد. هنوز مشخص نیست که حادثه روز شنبه ارتباطی با "فرهنگ خوشامدگویی" مرکل به مهاجران داشته باشد.

در ماه‌های اخیر چندین حادثه بیگانه‌هراسی مشابه در آلمان رخ داده است و در فعالان ضد مهاجرتی از خوک برای ابراز انزجار علیه مهاجران و سیاست‌های مهاجرتی دولت آلمان استفاده کرده‌اند.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید